SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Türkiye’de onlara forma yasak!

Türkiye’de onlara forma yasak!

Türkiye, 5 büyük ülkeden daha yaşlı lige sahip. Geçen sezon sadece 36 U21 oyuncu forma buldu ve 47 gole katkı yapabildi.

Süper Lig'de forma giyen oyuncuların yaşları ve oynadıkları dakikaları hesaba katılarak alınan ortalamalara bakıldığında, ligimizin ağırlıklı yaş ortalaması 28.5 olarak görülüyor. Avrupa'nın beş büyük liginde bundan daha yaşlı bir lig bulunmuyor. Toplamda 36 tane U21 (21 yaş altı takım) oyuncusu oynatılan ligimizde bu gençlerin gol katkısı geçen sezon 47'de kaldı. Avrupa'nın beş büyük liginde bu sayının en düşük olduğu lig olan La Liga'da ise bu sayı 72 oldu.

03 Temmuz 2017 Göksel Gümüşdağ açıkladı: Cengiz Ünder`e Avrupa`dan 4 teklif Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Cengiz Ünder'e Avrupa'nın 4 önemli ekibinden teklif aldıklarını belirterek, “Bunları değerlendirmeyi düşünmüyorum. 2 yıl daha oynamasını ve tecrübelennmesini istiyoruz” dedi. Gümüşdağ ayrıca Visca için teklif almadıklarını söyledi. İlgili Haberi Oku

Beşiktaş, G.Saray ve G.Birliği, geçen sezon hiçbir lig maçında 21 yaş altı oyuncularına forma şansı vermedi. Cengiz Ünder (Başakşehir), Yusuf Yazıcı (Trabzon), Kubilay Kanatsızkuş (Bursa) ve Oğulcan Çağlayan (Rize), gol katkılarıyla öne çıkan yerli oyuncular oldu. Ligimizin yabancı U21'leri de sadece 5 gole katkı verebildi. Son hafta gol atmayı başaran Gaziantepsporlu Serkan Bakan, 21. yüzyıl doğumlu ilk gol atan oyuncu unvanını elde etti.