SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig'de forma giyen oyuncuların yaşları ve oynadıkları dakikaları hesaba katılarak alınan ortalamalara bakıldığında, ligimizin ağırlıklı yaş ortalaması 28.5 olarak görülüyor. Avrupa'nın beş büyük liginde bundan daha yaşlı bir lig bulunmuyor. Toplamda 36 tane U21 (21 yaş altı takım) oyuncusu oynatılan ligimizde bu gençlerin gol katkısı geçen sezon 47'de kaldı. Avrupa'nın beş büyük liginde bu sayının en düşük olduğu lig olan La Liga'da ise bu sayı 72 oldu.

İLGİLİ HABER Göksel Gümüşdağ açıkladı: Cengiz Ünder`e Avrupa`dan 4 teklif Göksel Gümüşdağ açıkladı: Cengiz Ünder`e Avrupa`dan 4 teklif

Beşiktaş, G.Saray ve G.Birliği, geçen sezon hiçbir lig maçında 21 yaş altı oyuncularına forma şansı vermedi. Cengiz Ünder (Başakşehir), Yusuf Yazıcı (Trabzon), Kubilay Kanatsızkuş (Bursa) ve Oğulcan Çağlayan (Rize), gol katkılarıyla öne çıkan yerli oyuncular oldu. Ligimizin yabancı U21'leri de sadece 5 gole katkı verebildi. Son hafta gol atmayı başaran Gaziantepsporlu Serkan Bakan, 21. yüzyıl doğumlu ilk gol atan oyuncu unvanını elde etti.

Yayınlanma Tarihi:07:56,