SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Roger Federer turu rekorla geçti

Wimbledon'da tek erkeklerde 3 numaralı seribaşı Roger Federer, Alexandr Dolgopolov'un sakatlanarak maçtan çekilmesiyle bir üst tura bir buçuk sette yükseldi. Wimbledon'da 85. maçını kazanan Federer bu alanda rekora imza attı.

Güncellenme: 20:40, 04/07/2017
Roger Federer turu rekorla geçti

Teniste sezonun üçüncü Grand Slam’i Wimbledon’ın 2’nci gününde, tek erkeklerde 3 numaralı seribaşı Roger Federer, Alexandr Dolgopolov’u mağlup ederek, bir üst tura yükseldi.

Roger Federer bu galibiyetiyle Wimbledon’da 84 galibiyeti bulunan Jimmy Connors’ı geride bırakarak, Wimbledon’da en çok maç kazanan oyuncu unvanına sahip oldu. Ayrıca arka arkaya onbeş kez ikinci tura yükselme başarısını göstererek bu alanda Connors, Stefan Edberg ve Boris Becker’ in de önüne geçerek inanılmaz bir başarıya imza attı.

DOLGOPOLOV MAÇTAN ÇEKİLDİ

Wimbledon’ın en yaşlı tenisçisi olan Federer, Dolgopolov’a karşı ilk seti çok üstün bir oyunla 6-3 önde kapattı. İkinci sete de ‘ace’ ile başlayan İsviçreli raket, rahat bir oyunla sette 3-0 öne geçti. Skor bu durumdayken, sol ayak bileğindeki ağrının artması üzerine Dolgopolov maçtan çekildi. Böylece Roger Federer, 1 saat 2 dakika süren maçı, 6-3 ve 3-0 ile kazandı ve ikinci tura yükselmiş oldu.