SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mircea Lucescu Sergen Yalçın’ı sordu Arda Turan’a destek verdi

Mircea Lucescu Sergen Yalçın’ı sordu Arda Turan’a destek verdi

Hem Galatasaray'da hem de Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşamış olan Mircea Lucescu, Sergen Yalçın ve Arda Turan ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray ve Beşiktaş’ı şampiyon yaparak Türkiye’den ayrılan Mircea Lucescu, Fanatik gazetesinden Yalçın Uygun’a verdiği röportajda ülkemizdeki futbol gündemini değerlendirdi. İlk olarak Sergen Yalçın’ın nasıl olduğunu soran Lucescu, Arda Turan-Fatih Terim krizi ile ilgili de yorumlarda bulundu.

30 Haziran 2017 Sergen misin be Nusret! Dünyada fenomen haline gelen kasap Nusret Gökçe, spor salonunda çalışma yaptığı sırada futbol topunu basketbol potasından sokmaya çalıştı.Başarılı olan Nusret bu videoyu instagram hesabından paylaşan Nusret, Sergen Yalçın'ın yıllar önceki hareketini hatırlattı! İlgili Haberi Oku

İşte Lucescu’nun o açıklamaları:

Röportajın ilk bölümünde Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden övgüyle bahseden Lucescu, Beşiktaş'ın temasta olduğu isimleri de yorumladı. Kurt hoca, Ukrayna günlerinde defalarca çıplak gözle izlediği Hırvat savunmacı Vida için Beşiktaş'ın çalışma halinde olduğundan haberdar. Zaten bunu alenen dile getirerek, “Beşiktaş'ın Vida ile ilgilendiğini biliyorum” diyor. Luce'nin, Hırvat yıldız için yorumu şöyle:

“Agresif bir futbolcu. Hava toplarında çok etkili. Transferi gerçekleşirse, çok ciddi katkı yapabilir.”

29 Haziran 2017 AS: Arda formunu kaybetti İlgili Haberi Oku

EURO 2016'da yaşanan kriz belli ki Rumen hocayı da üzmüş. Bir teknik adam gözüyle durumu değerlendirmesini istediğimiz Luce, sözlerini özenle seçiyor. Mesaj verirken kimseyi kırmak istemediği belli. Ancak en fazla üzüldüğü konu, Arda Turan gibi bir yeteneğin A Milli Takım'dan kopmuş olması. Rumen hoca Terim-Arda kriziyle ilgili Türk futbol kamuoyunu göreve çağıran mesajlar veriyor:

“Arda Turan'ın milli takımı bırakması üzücü. Bu konuyla ilgili yorum yapmam şık olmaz. Ancak Arda müthiş bir futbolcu ve büyük bir futbol zekasına sahip. Şimdi Barcelona'da ve Türkiye'yi çok iyi temsil ettiğini düşünüyorum. Arda Atletico'da oynarken Simeone ile görüşürdüm ve ondan hep övgü dolu ifadelerle bahsederdi. Arda'ya sahip çıkmanız gerekli. Yaşımız kaç olursa olsun hepimiz hatalar yapabiliyouz. Türk futbolu Arda'yı sahiplenip, kazanmalı. Umarım Arda gibi sayısız futbol yeteneği Türkiye'yi Avrupa'da temsil eder.”

09 Haziran 2017 Süper Lig'de kıyım: 33 ayrı teknik adam görev aldı Süper Lig'de sezon sona ererken, 18 takımdan 12'si sezon içinde teknik direktör değişikliğine gitti. Başarının gelmesi adına büyük uğraşlar vererek oldukça yüksek paralar harcayan kulüplerin teknik adam konusunda istikrarı yakalayamaması ise düşünülmesi gereken bir konu olarak duruyor. İlgili Haberi Oku

Söyleşinin bir bölümünde konu Sergen Yalçın'a geliyor. “Sergen neler yapıyor?” diye soran Lucescu, eski öğrencisinden bahsederken heyecanlanıyor. Onun meziyetlerinden bahsederken gözleri parlayan Luce, “O, hayatımda gördüğüm en iyi futbolculardan biriydi. Görüntüsünün aksine çok saygılıydı ve saha içinde ne zaman ne yapacağını çok iyi biliyordu. Şimdiki futbol piyasasında olsa paha biçilemez bir yıldız olurdu. Teknik adamlık yaptığını görüyorum ve başarılı olduğunu da duyuyorum” diyor. Sonrasında da gülerek, saha dışı bir yorum yapıyor:

“Umarım kilo almaz, çünkü çok çekirdek yiyordu. (Gülüyor) Ona selamlarımı söyleyin.”