SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Igor Tudor’un rakibi Juventus ve Chelsea

G.Saray tarihindeki en yorucu tempoya ulaşan Prandelli’yi bile sollayan Igor Tudor’un antrenman seviyesine dünyada sadece Chelsea ve eski takımı Juventus ulaşabiliyor.

Güncellenme: 09:42, 04/07/2017
Igor Tudor’un rakibi Juventus ve Chelsea

Galatasaray Teknik Direktörü İgor Tudor, dediğini yaptı. Göreve geldiği günden itibaren yüksek tempolu antrenmanların öneminden bahseden Tudor, sezon arası olduğu için istediği yüklemelerin yüzde 20'sini yaptırdığını söylemişti. Futbolculuk kariyerinin büyük bölümünü Juventus'ta geçiren Tudor, İtalyan ekibinin idman metotlarını takıma uyguluyor. Gsp sistemiyle yapılan oyuncu takibinde son yılların en yüksek değerlerine ulaşıldı. BU metodu Juventus'un yanı sıra İtalyan ekibinin efsanelerinden, Tudor'un eski takım arkadaşı olan Antonio Conte de Chelsea'ye uyguluyor. Takıma 3 günde 1 kamp döneminde uygulandığı kadar yükleme yapan Tudor'un sezona en az maç başına 115 kilometre koşabilen, kas sakatlığı adedinin azaldığı bir takımla çıkmayı planladığı belirtiliyor. Hırvat hoca, takım üzerindeki ağırlığı da her geçen gün hissettiriyor.

İLGİLİ HABER Acun Sneijder`in misafiri oldu! Acun Sneijder`in misafiri oldu!

GPS cihazlarıyla toplanan verilerin normal değerlerden 1.5 kat fazlası olması hedefleniyor. Futbolcuları yoran bu durum Tudor'u ise fazlasıyla memnun ediyor. Hırvat çalıştırıcının ulaştığı değerlerin, yüksek idman temposuyla bilinen Juventus ve Chelsea'nin seviyesinde olduğu öğrenildi.