SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor’da Başkan Halil Ünal helallik istedi, görevinden resmen ayrıldı

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Halil Ünal, 6 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurulda aday olmayacağını açıklayarak, “Yeni yönetime maddi ve manevi destek sağlayacağım” dedi.

Güncellenme: 19:42, 04/07/2017
Eskişehirspor’da Başkan Halil Ünal helallik istedi, görevinden resmen ayrıldı

Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde düzenlendiği basın toplantısında konuşan Başkan Halil Ünal, taraftar ve Eskişehirspor camiasından helallik isteyerek, görevi bıraktı.

Son basın toplantısını düzenlediğini belirten Ünal, “Son yaptığımız genel kurulda tarihi çağrıya karşılık bulmadı. Gönül arzu ederdi, tarihi başarılarla dolu bir kulübün yaşadığı sıkıntılı bu süreci, şehrin ileri gelenleri ile birlikte ayağa kaldırsaydık. Eskişehirspor Yönetim Kurulu olarak, kongremizin 6 Temmuz 2017 tarihinde yapılmasına karar verdik. Bu süreçte şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımız göreve aday değildir” dedi.

TFF 1'inci Lig'inde Kulüpler Birliğini kurduklarını hatırlatan Ünal, “Bunu başardık. Bu lige çok ciddi katkıda bulduk. Başkanlar bize güvenip oy verip seçtiler. Hiç biri ile kırgınlık yaşamadık. Onlara da teşekkür ediyorum. 3 Takım Süper Lig'e çıkmıştır. Onlara da başarılar dilerim. Küme düşen takımlara da başarılar dilerim. Yeni yapılacak genel kurulda salonda olmayacağım. Eskişehirspor'u kim ayağa kaldırmak isterse maddi manevi yanında olacağım. Yaşadığımız zor süreçte, kimse sahaya çıkamaz dedikleri süreçte emeği geçen basın mensuplarına, taraftar dernek başkanlarına, yönetim kurulu üyelerimize ve personelimize teşekkürü borç bilirim. Hakikaten zor günler yaşadık. Veda konuşmaları zordur. Taraftar ve camia hakkını helal etsin” şeklinde konuştu.