SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Clichy’nin Galatasaray’a transferine De Jong engel olmuş

Clichy’nin Galatasaray’a transferine De Jong engel olmuş

Medipol Başakşehir'in imza attırmak için İstanbul'a getirdiği Gael Clichy'nin Galatasaray'la anlaşmasına rağmen sarı-kırmızılılar'a transferinin neden gerçekleşmediği ortaya çıktı.

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de ciddi olarak ilgilendiği Fransız sol bek Gael Clichy’nin Medipol Başakşehir’e imza atmak için İstanbul’a gelmesi üzerine Fransız sol bek Clichy transferi ile ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı.

beIN SPORTS'un iddiasına göre Fransız oyuncu, Galatasaray ile prensip anlaşmasına vardığı dönemlerde Manchester City'den takım arkadaşı Nigel De Jong'a görüşmelerini sordu.

Yapılan görüşmelerin ardından Hollandalı oyuncunun Gael Clichy’ye Galatasaray’la ilgili verdiği referansların transferin olumsuz sonuçlanmasına neden oldu.

Nigel De Jong’un eski takım arkadaşı Clichy’e “Galatasaray’da ödemeler zamanında yapılmıyor. Sürekli teknik direktör değişikliği yaşanıyor” demesi üzerine Clichy’nin Galatasaray’a transferi ile ilgili kararını değiştirdiğini ve Medipol Başakşehir’e karar verdiği belirtildi.

04 Temmuz 2017 Gael Clichy İstanbul`da görüntülendi Galatasaray ve Fenerbahçe'nin de ciddi olarak ilgilendiği Fransız sol bek Gael Clichy, İstanbul'a geldi. Deneyimli futbolcuyu Başakşehir yöneticileri karşıladı. İlgili Haberi Oku