SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma duygulandırdı

Beşiktaş'ın yıldız futbolcu Ricardo Quaresma, FIFA Konfederasyonlar Kupası'nda mücadele ederken aldığı acı haberi, 3.'lük madalyasını aldıktan sonra açıkladı. Quaresma, Sacavem'deki yangında hayatını kaybedenlerden birinin çocukluk arkadaşı olduğunu belirtti.

Güncellenme: 08:27, 04/07/2017
Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma duygulandırdı

Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, FIFA Konfederasyonlar Kupası 3.’lüğü sonrası aldığı madalyayı Portekiz’deki orman yangınında kaybedenlere adadı. Resmi blogundan bir açıklama yayınlayan Quaresma, Sacavem’deki yangında hayatını kaybeden herkes için üzüntüsünü belirtirken özellikle onlardan birine dikkat çekti. Yangında hayatını kaybedenlerden Sergio adlı kişinin çocukluk arkadaşı olduğunu da açıklayan Quaresma çok üzgün olduğunu yazdı. Portekizli futbolcu, Sergio’yla çocukken birlikte Sacavem’e bağlı Fonte’de maç yaptıklarını, birlikte oynadıklarını açıkladı.

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ta Gökhan Töre idmanı yarıda bıraktı Beşiktaş`ta Gökhan Töre idmanı yarıda bıraktı

Sergio’nun eşi Ligia, 4 yaşındaki kızları Bianca ve 2 yaşındaki oğulları Martim’in de yangından hayatını kaybettiğini belirten Quaresma dualarının onlarla ve geride kalanlarla olduğunu belirterek kazandığı madalyayı onlara ve yangında hayatını kaybeden herkese adadığını belirtti. FIFA Konfederasyonlar Kupası devam ederken Portekiz’in Pedrogao Grande bölgesinde çıkan ve hızla yayılan yangında 64 kişi hayatını kaybetmişti. Ülkede 3 günlük yas ilan edilmişti.

CNN Türk

Yayınlanma Tarihi:08:14,