SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Habertürk gazetesi yazarı Atilla Türker, “Antalyaspor’da menajer vurgunu” köşe yazısı ve “Oyuncuya 25 bin menajerlere 875 bin TL” başlıklı haberiyle Türk futbolunu derinden sarsacak bilgileri gün yüzüne çıkardı. Bazı menajerlerin nasıl haksız kazanç elde ettiklerini gün yüzüne çıkaran Türker, Radyospor’da yayınlanan “Sabah Sporu” programında Barış Ertül ve Selçuk Aytekin’e önemli açıklamalarda bulundu. Haberde adı geçen menajerlerin kensini arayıp tehditler savurduğunu ifade eden deneyimli gazeteci, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını kaydetti. İşte Türker’in açıklamaları:

GENCER’DEN WHATSAPP MESAJI!

“3 gün önce sizinle S Sport’ta konuştuğumuz yayın sonrası Antalyaspor’un bir önceki başkanı Gültekin Gencer, bana Whatsapp’tan 08.10’da mesaj attı. ‘Günaydın’ diyerek söze girdi, ‘Sizinle görüşmek istiyorum. Cesaretin varsa şimdiki başkan için de yazabilir misin?’ diye sordu. Dedim ki, ‘Belgeleri hemen yolla, yarın yazıyorum.’ Sonra yemek yeme teklifi yapıp, ‘Sen bul’ dedi bana ve konuşma kesildi.

METİN KORKMAZ’DAN AĞZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER!

“Ama asıl önemli bölüm önceki gece yaşandı. Gece arkadaşımın evindeydim. Saat tam 22.11’de telefon çaldı. Bilinmeyen numaraları açmam normalde ama çok ilginç bir numaraydı, sonu 60-60 ile bitiyordu. Aç Atilla dedim kendime. Karşıdaki ses Metin Korkmaz… Bu piyasanın en önde gelen menajeri. Hemen hemen Türkiye’deki tüm kulüpleri bağlantısı olan bir isim. Dedi ki, ‘Yemek yiyebilir miyiz, görüşebilir miyiz?’ Ben de ‘Olabilir, önümüzdeki günlerde…’ dedim. Bana ‘Gazeteci misin, menajer misin?’ dedi. Dedim ki, ‘Dikkatli konuşmanız gerekiyor.’ Onun üzerine bana küfürler saydırıp, “Ananı, bacını, karını, kızını, çocuğunu dedi ve devamını getirdi. Seni yaşatmayacağım bu ülkede, kurşuna dizdireceğim, mermi manyağı yapacağım’ dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

‘Alpay Köse ile suç duyurusunda bulunacağım. Gazeteye gidip gerekeni yapacağım. Savunmamı hazırladım. Her türlü bilgiyi dokümanı, şahitleri sunacağım.”

METİN KORKMAZ’DAN SONRA DİĞER MENAJER ÖZKAN DOĞAN ARADI

“Daha ilginç şeyler söyleyeceğim. Bu daha başlangıcı. Beni ölümle falan tehdit etti. Ben de gereken şeyi söyledim. Yüzüne telefonu kapattım. O anda 22.11 saat. Bir dakika sürdü konuşma. Bunlar kayıt altında. 22.14’te bir telefon daha çaldı. O da bilmediğim bir numara. Açtım o sinirle. ‘Ben Özkan Doğan. Senin…” dedi ve aynı küfürleri söylemeye başladı. ‘Sana bu ülkede gazetecilik yaptırmayacağım şe…..z, o….. ç…..” dedi. O anda ‘Demirden korksam trene binmezdim. Hodrimeydan’ dedim. Yüzüne telefonu kapattım. Bu konuşma da 29 saniye sürdü. Kayıt altında hepsi, yanımda arkadaşım da vardı. Sesi de açmıştım. Sonra gazetemin en yetkili insanını aradım. “Pazartesi gerekeni yapalım” dedi.

KORKMAZ’DAN GERİ ADIM

Ardından bir mesaj geldi. İlk arayan menajer Metin Korkmaz’dan, ‘Çok üzgünüm, affet beni. Çok üzgünüm. Sinirle söyledim. Eğer kabul buyurursanız sizinle herhangi bir yerde buluşup konuşuruz” dedi. Tabii bu arada o kadar çok menajer, gazeteci, teknik adam arıyor ki… Dün mesela en az 50 telefon geldi. Dolaylı yoldan tehditler, dolaylı yoldan ahlaksız teklifler. İşte ‘Metin öyle zengindir, sizi buluşturalım falan’ dedi birkaç kişi. Ben de ‘Bir daha benimle bu konuda hakkında konuşmayın, bir daha arasınız kalbinizi çok kötü kırarım’ dedim.

PİŞMANLAR

“Aradan yarım saat geçti, bizim Beşiktaş muhabiri Kartal Yiğit aradı. Gece 11. ‘Ağabey Özkan Doğan arıyor, çok üzgün. Tehdit ettiğini kabul ediyor. Ana bacı küfrettiğini kabul ediyor. Pişman’ dedi. Ben de ‘Kartal sen aradan çekil’ dedim. Kartal’ı inanılmaz severim ama o kişiler yedi sülaleme küfür edip, hem öldürmek hem de gazetecilik kariyerimi bitirme tehdidinde bulundu.

Unutmadan söyleyeyim, bu yazılar sonuna kadar devam edeceğim. Elimde ne kadar belge varsa… Artık 3 yıl mı sürer 33 yıl mı sürer bilmiyorum. Değişik kulüplerden de belge yağıyor.

POPESCU CEZAEVİNDE YATTI

Elimde bir belge vardı. İki yıl önce yazdım. “Galatasaray’da vurgun” başlıklı. Menajerlerin kulüp üzerinden nasıl para kazandığıyla ilgili. O dönemki Galatasaray başkanı Ünal Aysal beni aradı, Galatasaray Adası’nda buluştuk. Dedi ki, ‘Bu belgeyi Romanya’dan istediler.’ Ben de yolladım. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Popescu başta olmak üzere 11 menajer tutuklandı. 2 yıl cezaevinde yattı. Romanya’da yer yerinden oynadı, Türkiye’de yaprak kımıldamadı. Açık açık her şey yazıyordu. Menajere normalin 3-4 katı para veriliyor.

Yayınlanma Tarihi:14:03,