SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Victoria Azarenka, Wimbledon’a galibiyetle döndü

Sakatlıkları ve hamileliği nedeniyle uzun süredir kortlardan uzak kalan Victoria Azarenka, Wimbledon'a zaferle döndü. Azarenka tek kadınlarda ilk turda Catherine Bellis'i 3-6, 6-2 ve 6-1'lik setlerle mağlup etti ve iki yıl aradan sonra ilk Wimbledon galibiyetini aldı.

Güncellenme: 23:47, 03/07/2017
Victoria Azarenka, Wimbledon’a galibiyetle döndü

Teniste sezonun üçüncü ve en prestijli Grand Slam’i olan Wimbledon’da ilk gün geride kaldı. Tek kadınlarda Victoria Azarenka, iki yıllık aradan sonra Wimbledon’a dönerken ilk turda 18 yaşındaki ABD’li raket Catherine Bellis’le karşılaştı.

CiCi Bellis ilk seti 6-3 kazansa da Azarenka, güçlü bir geri dönüşe imza attı ve 6-2 ve 6-1’lik setlerle müsabakadan galip ayrılmasını bildi. Sakatlıklar ve ardından hamilelik ile tenise uzun bir ara veren 27 yaşındaki Belaruslu raket bu galibiyetle turnuvaya iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Tek kadınlarda ayrıca 11 numaralı seribaşı Petra Kvitova, 10 numaralı seribaşı Venus Williams, 2 numaralı seribaşı Simona Halep ve 4 numaralı seribaşı Elina Svitolina tur atlamayı başardı.

Fransa Açık’ın şampiyonu genç tenisçi Jelena Ostapenko ise Aliaksandra Sasnovich’i 6-0, 1-6 ve 6-3’lük setlerle mağlup ederek bir üst tura yükseldi.