SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe rakiplerini Muhammed Ali gibi devirecek!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, futbolcularından hızlı hareket edip hızlı düşünmelerini istiyor. Takım, sahada boksun efsanesi gibi olacak. Hızlı ve en doğru karar veren oyuncular formayı kapacak.

Güncellenme: 07:38, 03/07/2017
Fenerbahçe rakiplerini Muhammed Ali gibi devirecek!

İrfan YİRMİBEŞ – SÖZCÜ / Yeni sezona Topuk Yaylası'nda hazırlanan Fenerbahçe'de Teknik Direktör Aykut Kocaman, antrenmanlarda oyuncularından ‘hız' istiyor. Tecrübeli çalıştırıcı, oyuncularına efsane boksör Muhammed Ali gibi küçük hareketlerle alan değiştirerek kendilerini göstermeleri ve hızlı düşünmeleri konusunda uyarıda bulunuyor. Aykut Kocaman, oyuncularına “Top gelmeden önce pas opsiyonlarını oluşturun, opsiyonları hızlı görüp konsantrasyonu hızlı sağlayıp en doğru yere topu taşımaya çalışın. Topu hızlı hareket ettirin. Topun yönünün hızlı değiştirin” diyor.

FUTBOLCULARA BİLİMSEL GÖZALTI!

Öte yandan sarı-lacivertlilerde antrenman performansı ‘GP Sport Analyse' ile yakın takip altında. Oyunculara antrenman öncesi polar saat ile yelek dağıtılıyor. Bu sistemle çalışma temposu ve fazla yük binmesi nedeniyle oluşabilecek sakatlık riski belirleniyor. Futbolcuların antrenmanda kaydettikleri detaylı mesafe, vücuda binen fizyolojik yük ile bireysel inişler çıkışlar, açık şekilde ortaya çıkıyor. Oyuncularda aşırı yorgunluk ve nabız çok yükseldiği anda sistem alarm veriyor, olası sakatlık riskine karşı bu kez tempo düşüyor.