SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor’da Başkan Erol Bedir’den Asamoah Gyan açıklaması

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, transfer açıklamalarında bulundu. Başkan "Asamoah Gyan, Kayseri'de oynayabilir" derken Espinoza ve Sabri Sarıoğlu transferleriyle ilgili de bilgi verdi.

Güncellenme: 20:39, 02/07/2017
Kayserispor’da Başkan Erol Bedir’den Asamoah Gyan açıklaması

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, Asamoah Gyan transferi konusunda açıklama yaparak, “Asamoah Kayseri’de oynayabileceğini söyledi” dedi ve ayrıca Espinoza ve Sabri Sarıoğlu’nun transferi konusunda bilgiler verdi.

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, Asamoah Gyan’ın dünya çapında ve herkesin tanıdığı bir futbolcu olduğunu belirterek, “Bununla ilgili olarak ligler devam ederken Fransa'da arkadaşlarımız gidip görüştüler. Kayseri'de oynaması konusunda herhangi bir problemin olmadığını söyledi. Biz de bir teklifte bulunduk. Kayseri'nin bütçesi ile ne ödeyebileceğimiz ile ilgili bir sunum yaptık. O zaman verdiğimiz rakam yarıdan daha az olduğu için kendilerini memnun etmedi. Aradan zaman geçti yaptığımız görüşmelerden sonra futbolcunun kendisi ile bizzat görüşerek teklifimizin arkasında olduğumuzu söyledik. Kendi değerlendirmesi ile aldığımız bilgiye göre o şartlarda Kayseri'de oynayabileceğini söyledi ama herhangi bir imza yok. Gelirse bizim şartlarımızda Kayseri'de oynarsa hem Kayseri hem Türkiye, dünya çapında ünlü bir futbolcuyu izleme fırsatı bulacak” diye konuştu. İLGİLİ HABER Kayserispor Rumen milli takımının sağbeki Sapunaru´yu transfer etti Kayserispor Rumen milli takımının sağbeki Sapunaru´yu transfer etti

Şilili Gonzalo Espinoza’yı aylardır takip ettiklerinin altını çizen Kayserispor Kulübü Başkanı Bedir, “Bizim Türkiye'de futbol oynayanlara izlettirdiğimiz bir futbolcu. Onunla da belli bir protokol aşamasına geldik. Eğer bir sıkıntı olmazsa Espinoza Kayseri'ye gelip sözleşmeye imza atacak. Kıtalar arasındaki transferlerde futbolcu gelip de sözleşmeye imza atmadan iş bitti diyemeyiz. Çok ilerleme sağladık yüzde 90 civarında işin sonuna yaklaştık diyebiliriz” dedi. İLGİLİ HABER Umut Bulut iki sezon daha Kayserispor`da Umut Bulut iki sezon daha Kayserispor`da

Galatasaray’dan ayrılan Sabri Sarıoğlu ile prensipte herhangi bir sıkıntı kalmadığını açıklayan Başkan Bedir, “Sabri ile yine bir ay öncesinde aramızda bir sıcaklık oluştu. Yönetici arkadaşlarımız menajeri ve kendisi ile görüştü. Bu görüşmeler sıklaştı. Prensip olarak bir sıkıntımız kalmadı ama imza atmadan iş protokole dökülmeden hiçbir transfere bitti diyemeyiz” ifadesinde bulundu.