SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Saral: FIFA’ya gasp edilmiş hakkımızı almaya gidiyoruz

Trabzonspor Şenol Güneş Spor Kompleksi Koordinatörü Gökhan Saral, "Şike sürecinde haklarmız verilmediği için yarın FIFA´ya başvuracağız. "FIFA´ya gasp edilmiş hakkını almaya gideceğiz" dedi.

Güncellenme: 16:31, 02/07/2017
Gökhan Saral: FIFA’ya gasp edilmiş hakkımızı almaya gidiyoruz

Trabzonspor Şenol Güneş Spor Kompleksi Koordinatörü Gökhan Saral, “Şike sürecinde haklarmız verilmediği için yarın FIFA´ya başvuracağız. “FIFA´ya gasp edilmiş hakkını almaya gideceğiz” dedi.

FIFA’ya 90 sayfalık raporla müracaat edeceklerini belirten Gökhan Saral, şu iddialarda bulundu:

“Avrupa’nın en büyük şike olayını FIFA´ya taşımak üzere 90 sayfalık hak arama raporumuzla şikenin tescillendiği tarih olan 3 Temmuz 2011´e denk gelen 3 Temmuz 2017 tarihinde şikecilere iadeyi itibar yapmak üzere FIFA´ya gidiyoruz. Camiamızın gasp edilmiş hakkını, savunmaktan asla imtina etmedik, etmeyeceğiz. Müracaatımız sonrası gelişmeleri de başkanımız, yönetim kurulumuz ve hukukçularımızla birlikte harfiyen takip edeceğiz. FIFA müracaatının neticesinde şikecilerin uğramış olduğu hezimeti bir kara leke olarak dünya futbol tarihine not düşüreceğiz.”

YÖNETİMDEN FIFA’YA YOĞUN KATILIM

Başkan Muharrem Usta´nın yanı sıra beraberindeki yöneticiler Ahmet Çubukçu, Gençağa Meriç, Gökhan Saral, Coşkun Bülbül, Özer Bayraktar ile Hukuk Kurulu Avukatı Nusret Yılmaz´ın da İsviçre´nin Zürih kentinde FIFA´ya yapılacak başvuruda hazır bulunacağı bildirildi.