SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman, Galatasaray yönetimini bombaladı!

Galatasaray Odeabank'ın eski Başantrenörü Ergin Ataman, sarı-kırmızılı yönetim tarafından yalnız bırakıldığını söyleyerek, "Yönetim beni taraftarla karşı karşıya getirdi. Yalnız bırakıldım, ihanete uğradım" dedi.

Güncellenme: 11:31, 02/07/2017
Ergin Ataman, Galatasaray yönetimini bombaladı!

Galatasaray Odeabank’ın eski Başantrenörü Ergin Ataman, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Dursun Özbek yönetimi tarafından destek görmediğini belirten Ataman, “Yönetim beni taraftarla karşı karşıya getirdi. Yalnız bırakıldım, ihanete uğradım. Beni istifaya davet eden bir grup taraftar, yönetimden bazı kişilerce yönlendiriliyordu. Bunlar, küçülmeye gitmek için yapıldı. Taraftarın bana verdiği destek, alınan başarılardan ve kupalardan daha değerlidir benim için” ifadelerini kullandı.

“Rakipler büyürken biz küçüldük”

Galatasaray yönetiminin basketbol şubesinde küçülmeye gitmesini eleştiren Ergin Ataman, “Aile olarak Galatasaraylıyız. Babam, ben, oğlum. 5 yıllık bir projede yer aldığım için onurluyum. Galatasaray taraftarı basketboldan heyecan alırken, yönetim basketbolda küçülmeye gitme kararı aldı. Rakiplerimiz büyürken biz küçüldük. 5 yılda bahsedilen 55 milyon harcandı tabii ki ama rakiplerinizle mücadele etmeniz için harcandı” şeklinde konuştu.

“Tek başımaydım, yalnız bırakıldım”

Takıma sponsor arayışını dahi kendisinin yaptığını bildiren tecrübeli antrenör, “Yönetimlerin görevi şubelere kaynak oluşturmaktır.. Benim görevim değil. Mali başarıyı sağlamak yönetimin göreviydi. Bütçe 4 milyon Euro’ya düşürüldü. Ve bu açıklama biz Play-Off oynarken açıklandı. Oyuncular o açıklamadan etkilendi. Yönetim olarak karar alsanız da bunu sezon sonu açıklarsınız. Benim için ciddi hayal kırıklığı oldu. Tek başımaydım, yalnız bırakıldım. Takım için sponsorlar ile bile ben görüştüm” diye konuştu.

“İşler kötü gittiğinde kimse yanımızda olmadı”

Sıkıntılı günler yaşarken arkasında kimsenin durmadığından söz eden Başantrenör Ataman, şunları söyledi:

“EuroCup şampiyonu olduğunda herkes salondaydı. Fakat işler biraz kötü gittiğinde kimse yanımızda olmadı. Real Madrid’i İstanbul’da 20 sayı farkla mağlup ederken bir grup taraftar benim istifa etmem için tezahürat yaptı.”

“Yıldırım ve Orman maçlara gidiyor”

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın basketbola Dursun Özbek’ten daha çok destek verdiğini vurgulayan Ergin Ataman, şöyle konuştu: “Başkan Dursun Özbek aldığımız büyük galibiyetler sonrası bile hiç beni aramadı. Her zaman dik durmaya çaba gösterdim. Play-Offl’ar öncesi bir maçta sahadan atıldım. Bunlar olabilir, takımımı korumaya çalıştım. 3 maç ceza verdiler. O dönemde isterdim ki kulübün başkanı salona gelsin. Mesela Aziz Yıldırım ve Fikret Orman sürekli maçlara gidiyor.”

“Galatasaray’ı bırakamazdım”

A Milli Takımı çalıştırdığı dönemde sarı-kırmızılı takımı bırakması yönünde telkinler aldığını sözlerine ekleyen Koç Ataman, “Hem A Milli Takımı, hem de Galatasaray’ı çalıştırdığım bir dönem oldu. Başta Aziz Yıldırım olmak üzere birçok sert tepkiyle karşı karşıya kaldım. İkisi bir arada olmaz dendi, Fenerbahçe’den milli takıma oyuncu çağırmıyor dendi. Dönemin Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ve CEO Hidayet Türkoğlu, Galatasaray’ı bırakıp sadece milli takımda çalışmamı istediler. Fakat bunu yapamazdım, Galatasaray’ı bırakamazdım” dedi.

“Bu sezon dinlenmeyi düşünüyorum” Şu ana kadar tatmin edici bir teklif almadığını da hatırlatan Ergin Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sezon yabancı bir takımda veya bir Türk ekibinde çalışma olasılığım yüksek değil. Bu yıl dinlenmeyi düşünüyorum. Henüz benim kabul edebileceğim bir proje önüme gelmedi. Şimdiye kadar sadece Galatasaray ile görüştüm. Başka hiçbir takımla temasım olmadı.”

“Hidayet Türkoğlu’na kırgınım”

Hidayet Türkoğlu ve Ömer Onan’ın baskılar karşısında kendisini yalnız bıraktığını söyleyen Ataman, “Hidayet Türkoğlu ve Ömer Onan’a kırgınım. Çünkü benimle el sıkıştılar ve sonrasında hiç aramadılar. Ve bunu baskılar sebebiyle yaptılar” diye konuştu.

“Keşke Sinan, Fenerbahçe’ye gitmek zorunda kalmasaydı”

Sinan Güler’in Fenerbahçe’ye transfer olacağı iddiaları hakkında da konuşan Galatasaray Odeabank eski Başantrenörü Ergin Ataman, şu ifadeleri kullandı: “Sinan Güler, Türk basketbolunun starı. Keşke Sinan, Fenerbahçe’ye gitmek zorunda kalmasaydı. Benden vazgeçtiler ama keşke Sinan’ı takımda tutsalardı.”

“Fenerbahçe’nin büyümesi yönetimin başarısı”

Fenerbahçe’nin basketbolda büyümesinin bir yönetim başarısı olduğunun altını çizen Ataman, “Fenerbahçe’nin bütçesinin fazla olması, sürekli büyümesi ve büyük sponsorluk anlaşması yapmaları Fenerbahçe yönetiminin başarısı. Ben de bulunduğum kulüplerde ve Galatasaray’da bunu yapmak için çok çaba harcadım ama başaramadım” diyerek sözlerini noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:10:27,