SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Milli Takımı Türkiye’ye döndü

Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Milli Takımı sporcularından Deniz Acar, şampiyonluk için çok emek verdiklerini belirterek, “Karşılığını sonunda aldık. Daha önceki senelerde final oynayıp, kaybettik. Bu sefer şeytanın bacağını kırdık” dedi.

Güncellenme: 23:17, 01/07/2017
Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Milli Takımı Türkiye’ye döndü

23. Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası finalinde Büyük Britanya’yı yenerek, şampiyon olan Erkek Milli Takımı, Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan İstanbul’a geldi. Havaalanından coşkulu bir karşılama yapıldı. Karşılama töreninde şampiyon olan takımın oyuncularından yıldız oyuncularından Deniz Acar ile İsmail Ar, İhlas Haber Ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu.

Acar: “Şampiyonluk için çok emek verdik”

Çok mutlu olduklarını söyleyen şampiyon takımın oyuncularından Deniz Acar, “Bu karşılaşmayı gördükten sonra daha da mutlu olduk. Şampiyonluk için çok emek verdik. Tüm yazımızı kamplardan turnuvalarda geçirdik. Karşılığını sonunda aldık. Biz hep ay-yıldızın olduğu bütün turnuvalarda şampiyonluğa oynadık. Daha önceki senelerde final oynayıp, kaybettik. Bu sefer şeytanın bacağını kırdık” şeklinde konuştu.

Ar: “Diyecek kelime bulamıyorum, çok mutluyuz”

Basketbolculardan İsmail Ar ise, 3 kez finallerde kötü bir şekilde kaybettiklerini ifade ederek, “2009 yılında İtalya'ya karşı, daha sonra iki defa İngiltere'ye karşı. Çok mutluyuz. Çok stresli bir maçtı. İki defa aynı takıma altın madalya maçında kaybetmişti. Olimpiyatlarda bronz madalya maçında İngiltere'ye son saniye'de kaybetmiştik. Güzel bir oyun çıkardık. Diyecek kelime bulamıyorum, çok mutluyuz” diye konuştu.