SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Golfçü Li Haotong’un fedakar annesi oğlunun golf sopası için çamurlu suya daldı

Fransa Açık'ta yaşanan bir olay sosyal medyada gündeme oturdu. Çinli golfçü Li Haotong'un annesi oğlunun kırıp çamurlu suya attığı golf sopasının kırıldığından habersiz bir şekilde çamura daldı. Sosyal medyada kadın için "fedakar anne" yorumları yapıldı.

Güncellenme: 22:36, 01/07/2017
Golfçü Li Haotong’un fedakar annesi oğlunun golf sopası için çamurlu suya daldı

Golfte PGA European Tour’un en önemli etaplarından biri olan Open de France’da (Fransa Açık) mücadele devam ederken Çinli golfçü Li Haotong’un annesi sosyal medyada fenomen oldu. Li, 11. deliği ‘bogey’ ile geçince sinirlenerek ‘putter’ golf sopasını kırarak çamurlu su birikintisine yolladı.

 

Haotong’un annesi ise sopanın kırıldığından habersiz bir şekilde paçaları sıvadı ve tereddüt etmeden oğlunun sopasını kurtarmak için çamurlu suya daldı. Seyircilerin ve diğer oyuncuların şaşkın bakışları arasında sopaya ilerleyen anne, hedefine ulaştığında ise hüsrana uğradı. Sopanın kırık olduğu ortaya çıkınca anne sopayı aldığı yere fırlattı ve Li’nin rakipleri Tyrrell Hatton ve Thomas Pieters kahkalara boğuldu.

Britanyalı golfçü Ian Poulter kadının, Li Haotong’un annesi olduğundan habersiz bir şekilde Twitter’dan “Paha biçilemez bir an. Yeni güzel bir golf sopası bulduğunu zannediyordu” yazarken olay aydınlandıktan sonra sosyal medyada Li Haotong’un annesi hakkında “fedakar anne” yorumları yapıldı.

Yayınlanma Tarihi:22:24,