SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başpehlivan Şaban Yılmaz: Bazı kispetler hileli

2005 yılı Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Şaban Yılmaz, yağlı güreşte bazı rakiplerinin kispetinin içine kaygan bir malzeme diktirdiğini, kaygan malzeme diktirmenin hile olduğunu söyledi.

Güncellenme: 11:10, 30/06/2017
Başpehlivan Şaban Yılmaz: Bazı kispetler hileli

Yılmaz, bu yıl 10-16 Temmuz’da Edirne'de 656'ncısı düzenlenecek Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi şok bir iddiada bulundu. Yılmaz, bazı yağlı güreşçilerin kispetinin içine branda diktirdiğini, branda yüzünden rakibini tutmanın zor olduğunu ve birçok kez yenildiğini ifade etti.

İLGİLİ HABER Kırkpınar eski Ağası Alper Yazoğlu: `Yağlı güreş, yağlı minder güreşine döndü` Kırkpınar eski Ağası Alper Yazoğlu: `Yağlı güreş, yağlı minder güreşine döndü`

Yılmaz, “Kispetin içine branda diktiriyorlar. Yağlı güreş, minder güreşine döndü. Kaldırılacak dediler ama kimse oralı olmadı. Dün Fatih Atlı ile güreştim hiç tutulmuyor, kispetin içindeki brandadan dolayı. Ben bu durumun kaldırılmasını istiyorum. Ben de o zaman kispetimin içine branda diktireyim. Ya bu hilenin önüne geçilsin ya da ben de diktireyim. Ben rakibimi tutamıyorum. ‘Tamam diyorlar' ama çözüm yok. Bu hileli kispetleri diktirenler elenmeli. Başpehlivanların yüzde 80'inin kispetinin içinde branda var. İç kazık, paça kazık yapılamıyor. Kispetin içine branda ters dikilmiş. Kayan bir şey dikilmiş, hiç tutulamıyor rakip. Kaç sefer kispet yüzünden elendim. Yağlı güreşin genleriyle çok oynuyorlar” dedi. (Ergin Yıldız/İHA)

Yayınlanma Tarihi:10:20,