SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Çağla’ya Wimbledon’da yağmur engeli

Çağla’ya Wimbledon’da yağmur engeli

Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon'da elemelerin 2. gününde oynanması planlanan birçok maç, yağmur nedeniyle çarşambaya ertelendi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen çim kort turnuvasının 2. gününde, tek kadınlar elemeleri ilk tur ve tek erkekler elemeleri 2. tur karşılaşmalarının bazıları yarıda kaldı, bir kısmıysa oynanamadı.

Kadınlarda Türkiye’yi temsil eden sporculardan Çağla Büyükakçay’ın, ev sahibi ülkeden Harriet Dart ile yaptığı maç, final setinde durum 4-4’ken yağmur sebebiyle ertelendi.

İpek Soylu’nun, Yunan Valentini Grammatikopoulou’ya karşı ilk sette 4-3 öne geçtiği mücadele de yarıda kaldı. Kariyerinde ilk kez Wimbledon elemelerine katılan Başak Eraydın’ın, Hırvat Petra Martic ile oynayacağı maç ise başlayamadı. Çağla, İpek ve Başak maçlarını çarşamba günü oynayacak. İpek ayrıca Taylandlı partneri Varatchaya Wongteanchai ile yarın çiftler elemelerinde de mücadele edecek.

27 Haziran 2017 Marsel İlhan ikinci tura yükseldi ATP World Tour 250 kapsamındaki Antalya Open uluslararası erkekler tenis turnuvasının dördüncü gününe, ana tablo birinci tur, ikinci tur ve çiftler müsabakaları ile devam edildi. İlgili Haberi Oku