SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Östersunds’la eşleşmesine İsveç basınının yorumu: ‘Kabus gibi!’

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda İsveç ekibi Östersunds'la eşleşmesi İsveç basınında yankı buldu. İsveçli gazeteciler eşleşmeyi "kabus" olarak yorumladı.

Güncellenme: 22:38, 19/06/2017
Galatasaray’ın Östersunds’la eşleşmesine İsveç basınının yorumu: ‘Kabus gibi!’

UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda Galatasaray, İsveç'ten Östersunds'la eşleşti. Tarihinde ilk kez Avrupa sahnesine çıkacak olan Östersunds’un sarı-kırmızılılarla eşleşmesine İsveç basını “Kabus gibi” yorumunu yaptı.

Haberi “son dakika” olarak veren İsveçli haber siteleri, Östersunds’un talihsiz bir kura çektiğine değindi. Aftonbladet Gazetesi, Galatasaray-Östersunds eşleşmesini kabus olarak yorumlayanlar arasında yer aldı. Rakibimizin oyuncularından Saman Ghoddos ise yerel bir TV kanalına verdiği demeçte, takımının Galatasaray’la eşleştiğini duyunca, “Şaka mı? Niye yalan söylüyorsunuz?” ifadeleriyle şaşkınlığını dile getirdi.

Ayrıca İsveçli oyuncu, eşleşmeyi dört gözle beklediğini sözlerine ekledi. Başkan Daniel Kindberg ise eşleşmeye dair açıklamalarda bulunurken, “Harika bir fırsat. Galatasaray ile eşleşmek bir rüya gibi” dedi.

UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu ilk maçına 13 Temmuz’da deplasmanda çıkacak olan Galatasaray, rakibini 20 Temmuz’da Türk Telekom Stadyumu’nda ağırlayacak.

İLGİLİ HABER Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu`nda İsveç`ten Östersunds`la eşleşti Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu`nda İsveç`ten Östersunds`la eşleşti

Yayınlanma Tarihi:21:55,