SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un yabancı kontenjan sorunu

Trabzonspor yurt dışı pazarına yönelirken kadrosunda 12 yabancı oyuncu bulundurduğu için en fazla 2 yabancı oyuncu transfer edebileceği bildirildi.

Güncellenme: 12:17, 18/06/2017
Trabzonspor’un yabancı kontenjan sorunu

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) belirlediği 14 kişilik yabancı oyuncu kontenjanında sınıra yakın olan Trabzonspor’un mevcut kadrosunda Esteban, Pereira, Durica, Medjani, Mas, Ibanez, Onazi, Bero, Castillo, Bongonda, N´Doye ve Rodallega olmak üzere 12 yabancı oyuncu bulunduruyor. Bordo-mavili takım, 2 yabancı futbolcu transferi daha yapması durumunda kontenjanı dolduracak.

TEKLİFLER DEĞERLENDİRİLECEK

Takımı 4 takviye daha yapmayı planladığı için bu amaçla yabancı oyuncu pazarına yönelen Trabzonspor´un Milan´ın orta saha oyuncusu Kucka ile de büyük oranda anlaşmaya vardığı belirtildi. Bu oyuncuyu da kadrosuna katması halinde sadece 1 yabancı transferi hakkı kalacak olan bordo mavililerin, mevcut yabancı oyuncular için gelecek teklifleri değerlendirmeye alacağı bildirildi.

İLK SIRADA IBANEZ

Trabzonspor´da transferine izin verilecek oyuncuların başında bu sezon takımda fazla forma şansı bulamayan Ibanez´in olduğu ifade edildi. Bordo mavililerin ayrıca forvet oyuncuları N´Doye ile Rodallega´nın yanı sıra orta sahada görev yapan Onazi ve Bero için de iyi bir teklif gelmesi durumunda bu oyuncuların satışına sıcak bakabileceği kaydedildi.

KİRALIKTAN DÖNENLER KADRODA DÜŞÜNÜLMÜYOR

Teknik direktör Ersun Yanal´ın 2016-17 sezonunu farklı takımlarda kiralık olarak tamamlayan Aykut Demir, Muhammet Demir, Musa Nizam, Sefa Yılmaz ve Ramazan Övüç gibi oyuncularını gelecek sezonki kadrosunda düşünmediği ifade edildi. Bu oyunculardan kendilerine kulüp bakmaları istendiği ve transferde kolaylık sağlanabileceği kaydedildi.