SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan milli takım uçağında gazeteci Bilal Meşe’ye saldırdı

Makedonya maçının ardından özel uçakla İtalya'ya hareket eden A Milli Takım uçağında skandal görüntüler yaşandı.

Güncellenme: 10:23, 06/06/2017
Arda Turan milli takım uçağında gazeteci Bilal Meşe’ye saldırdı

Barcelona’da oynayan A Milli Takım kaptanı Arda Turan, Makedonya maçı sonrasında Arda Turan, takım uçağında gazeteci Bilal Meşe’ye, hem fiziki hem de sözlü olarak saldırdı. EURO 2016’da yaşanan prim tartışmalarının yansımaları Makedonya’da takım uçağına yansıdı. Barcelona’da forma giyen Milli Takım kaptanı Arda Turan, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i de hedef alacak nitelikte hakaretlere imza attı.

İLGİLİ HABER Arda Turan`dan milli takım uçağında yaşananlar ile ilgili ilk yorum Arda Turan`dan milli takım uçağında yaşananlar ile ilgili ilk yorum

Arda, “Söyle Bilal Meşe, söyle orada mıydın? Bizle miydin de prim mevzusunu yazdın? Biz kimden para istemişiz? Kimden prim istemişiz? Konuş şimdi konuş. Hadi, onlar da burada! Burada soruyorum. Kim yazdırdı bunları sana. Kim söylüyor sana bunları söyle hadi. Bu ülke böyle ülke! Seni bu uçağa alırlar. Alırlar tabii. Seni bu uçağa alanlara da söylüyorum! Duysunlar. Senin gibi şerefsizi bu uçağa alanların a…. k….!” “Beni de başkaları gibi zannettin. Şimdi konuş bakalım. Ben futbolu bırakırım ama aileme şerefime laf söyletmem. o… ç… Biz kimden para dilenmişiz. Seni bu uçağa alan kim!” “Futbolu bırakırım ama şerefime, aileme laf söyletmem. Öyle haber yapamazsın! Patronun Demirören. Sen federasyon başkanının gazetesindesin ya! Federasyon başkanı değil mi senin başkanın. Seni uçağa alanın a…. k….”

İLGİLİ HABER Arda Turan`dan milli takım uçağında yaşananlar ile ilgili ilk cevap Arda Turan`dan milli takım uçağında yaşananlar ile ilgili ilk cevap

TERİM MÜDAHALE ETMEDİ

Arda Turan bu sözleri sarf ederken gazeteci Bilal Meşe’nin boğazına sarıldı.Arda, vurmaya da kalkarken araya giren gazeteciler ve futbolcular olayın daha da skandal bir hale gelmesini engelledi.  Arda Turan, uçağın arka bölümüne giderken tüm gazeteci ve basın mensuplarına sinkaflı ifadeler kullandı.

Milli Takım futbolcuları ile birlikte kafilede yer alan VIP yolcular ve basın mensupları uçağa binip bagajlarını üst dolaplara yerleştirdiği sırada Arda Turan, cam kenarında oturan ve kemeri bağlı Bilal Meşe’nin yanına geldi ve, “Senin…Ana….Avradını…kızlarını…Çoluğunu…Çocuğunu…sk.” şeklinde küfürler ederek saldırdığı gözlendi. Meşe’nin boğazına sarılan ve sıkmaya çalışan Arda Turan’ın bu hareketine Burak Yılmaz ve Caner Erkin anında müdahele etti ancak olayda hayret ve şaşkınlık uyandıracak bir biçimde bu ikili Bilal Meşe’ye yüklenerek, “Otur bakalım yerine sen ne yapıyorsun” diyerek, takım arkadaşının tarafında yer aldılar.

Ve uçakta bu anlar, görüntüler yaşanırken Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 12 sıra arkasında yaşanan arbedeye hiçbir müdahalede bulunmadı.

İLGİLİ HABER Arda Turan`ın Bilal Meşe`ye saldırmasına sosyal medyadan tepki yağdı Arda Turan`ın Bilal Meşe`ye saldırmasına sosyal medyadan tepki yağdı

HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ Uçak Trieste’ye inip boşalmaya başladığı sırada ise bir başka hoş olmayan durum yaşandı. Başta Bilal Meşe’ye saldıran Arda Turan olmak üzere, Burak Yılmaz, Caner Erkin ve diğer Milli Takım oyuncuları sanki hiçbir şey olmamış gibi güle oynaya, kafile otobüsüne binip Slovenya’ya doğru yola çıktı.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:08:15,