SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’dan salvolar! En çok dikkat çeken o sözleri…

Aziz Yıldırım Fenerbahçe Olağan Mali Kurulu'nda uzunca bir konuşma yaptı. Bu konuşmadaki eleştirilerden spor camiasının içindeki hemen hemen her kesim nasibini aldı. İşte o salvolar:

Aziz Yıldırım Fenerbahçe Olağan Mali Kurulu'nda uzunca bir konuşma yaptı. Bu konuşmadaki eleştirilerden spor camiasının içindeki hemen hemen her kesim nasibini aldı. İşte o salvolar:
"Fikret Orman kendi kendine çelişiyor. Takımı Euroleague'de Top 16'ya kaldığında 'biz şampiyon olacağız' demişti. Şimdi diyor ki hırsızlık var orada. Nasıl yapılıyor hırsızlık söylesin de biz de gidip yağmalayalım. "Fikret Orman ne söylediğinin farkında değil. Fenerbahçe'nin şampiyonluğunun altında ezildi. İsmail Köybaşı'nı yedek oturtmak için aldılar diyorlar. Biz yedek oturtmak için hiç kimseyi almayız. Fikret Orman'ın Fenerbahçe'den bahsetmediği gün yok.Lütfen bizimle ilgilenmesin. Söylediklerine de dikkat etsin"
"Beşiktaş'ın duruş meselesi var, meşhur. 'Efendi' oluyorlar, 'Feda' oluyorlar, bilmem ne... Süleyman Seba, rahmetlibenim sevdiğim bir ağabeyimdir. Aynı dönemde başkanlık yapma şerefine nail oldum. Çok özel bir adamdı.'Süleyman ağabey duruşu.' diyorlar. Seba bizle yemek yediği dönemlerde, 'Ahmet Dursun, Seba gitsin.' diye bağırdılar. Şimdi Seba'nın arkasına sığınmış bir duruşu sergilemeye çalışıyorsunuz."
"Yıldız ilave ettiler.Hesaba kitaba sığmıyor. 1959'da lig başlıyor, şampiyonlar belli. 1959'dan önce 2 yıl şampiyon olmuşlar. Biz de müracaat etmek için sizlerden görüş alacağız. Ondan sonra 'Duruşumuz var.' diyorlar. Duruşun varsa gidin yıldızı iade edin. Yıldız bir şey kazandırmaz size"
"Benim şahsıma ait olan bir tane arabam var. 4-5 senede 1 defa değiştiririm. Benim yatım yoktur. Bizim futbolcu diye aldığımız oyuncunun 3 tane arabası var. 20 yaşında yatı var, sistem yanlış. Hesap sorduğun zaman, 'Niye soruyorlar,neden yapıyorlar.' diyorlar. Oyuncunun biri bütün kazandığı paraları gidip organizatörlere kaptırıyor, sahada yok. Bir işlem yapamıyorsunuz."
"Lens'le dün kulüpte konuştuk. Pazartesi menajerlerine teklifi göndereceğim. Onlar yüksek bir teklif yaptılar ama tahmin ediyorum ki bir yerde buluşuruz. Beşiktaş'a gidecekmiş, gidebilir. Biz o kompleksleri atlattık. Oradan oyuncu alacağız diye çalışmam"
"Quaresma'nın menajerinin, Hasan Çetinkaya'ya gönderdiği maildir. 26 Aralık 2016 Pazartesi! İki yıllık kontrat, 1 yılı opsiyonlu diyor. Serbest transfer. 3.5 milyon Euro net diyor, komisyon da 1-1.5 milyon istiyor. Fikret Orman bu belgeyi istiyorsa, yardımcım Nurgül Hanım'a söylesin, hemen ona göndersin."
"Önümüzdeki sezon futbolda kendimizi affettireceğiz. Bunun için çalışmalara başladık. Yeni teknik direktör konusunda 3 isimle görüşmelerimiz sürüyor. Son kararımızı pazartesi ya da salı günü vereceğiz. Televizyon programlarında Aykut Kocaman’ın ismi geçiyor. Daha ortada anlaşma yokken ‘Aykut Kocaman sakın gelmesin’ gibi yorumlar yapılıyor. Ya sen kimsin?"
"Transfer konusunda da 4 futbolcuyla anlaşma sağladık. Ancak transfer dönemi henüz açılmadığı için şimdi isimleri açıklayamıyorum. Futbolcular gelmeye başladıkça hepiniz göreceksiniz zaten…”
"2010’da biz güle oynaya şampiyon olacakken, yapılanları çok iyi biliyoruz. O dönemde Trabzon’lu oyuncular televizyonlara çıkıp “Şu kardeşimle Amerika’ya gideceğim” diyorlardı. Bakalım bugün Bursa’ya karşı nasıl oynayacaklar. O zaman şampiyon yaptılar, şimdi küme düşürecekler mi göreceğiz”