SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Gomis için Fransa’da

Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün dün Fransa’ya uçtu. Fransız futbolcu ile son pürüzleri gideren Ergün, 31 yaşındaki golcü ile 2+1 yıllık anlaştı.

Güncellenme: 09:00, 01/06/2017
Galatasaray Gomis için Fransa’da

Galatasaray golcü transferinde sona yaklaştı. Sarı-kırmızılılar, 15 gündür görüşmeler yaptığı Bafetimbi Gomis ile imzaya çok yakın. Futbol Direktörü Cenk Ergün dün Fransa'nın Lyon kentine 31 yaşındaki Fransız golcünün transferini bitirmek için uçtu. Ergün, Gomis ve menajeriyle son görüşmeleri yapacak ve transferi gerçekleştirecek. Gomis senelik 3 milyon Euro'luk teklifi kabul etti. Daha önce İngiliz kulüp Swansea City ile görüşmeler yapan ve el sıkışan Galatasaray yönetimi, Lukas Podolski'nin ayrılmasıyla açılacak maaş bütçesiyle rahatlayacak ve Gomis transferinde herhangi bir maddi problem yaşamayacak.

İLGİLİ HABER Gael Clichy imzayı atıyor Gael Clichy imzayı atıyor

2+1 YILLIK MUKAVELE

Avrupa’ya bomba gibi düşen Gomis transferi ünlü İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio tarafından da doğrulandı. Sky Sport muhabiri, Fransız golcünün sarıkırmızılarla 2+1 yıllık sözleşme imzalayacağını duyurdu. Senelik 3 milyon Euro alacak olan Gomis'in, Galatasaray'a maliyeti 9 milyon Euro'yu bulacak.