SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Enes Ünal Villarreal’de!

Enes Ünal Villarreal’de!

Manchester City, iki sezondur kiraya verdiği Enes Ünal'ı İspanya La Liga takımlarından Villarreal'e sattı. 20 yaşındaki futbolcu altyapısından yetiştiği Bursaspor'a da 1,750 bin euro para kazandırdı.

Bursaspor alt yapısından yetişen ve 2015 yılında 3 milyon euro’ya Manchester City’ye transfer olan Enes Ünal, La Liga’da boy gösterecek…. İngiliz ekibi, iki yıldır kiralık olarak çeşitli kulüplere verdiği Enes Ünal’ı 14 milyon euro karşılığında Villarreal’e sattı. Genç yıldız 4 yıllık sözleşmeye imza attı. Manchester City genç futbolcuyu gelecekte geri almak isterse 20 milyon Euro ödemek zorunda…

29 Mayıs 2017 Manchester City`den 1 numaraya servet Gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başlayan Manchester City, kaleye takviye yapma hazırlığında... Benfica'da forma giyen Ederson'u listesine alan İngiliz ekibi, transferi gerçekleştirirse Ederson gelmiş geçmiş en pahalı ikinci kaleci unvanının sahibi olacak. İlgili Haberi Oku

Özellikle bu sezon Twente forması ile oldukça başarılı bir performans sergileyen Enes Ünal, Avrupa’nın birçok takımının dikkatini çekmişti. La Liga’dan Valencia’nın da takibinde olan Enes Ünal, tercihini gelecek sezon UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecek Villarreal’den yana kullandı.

BURSA DA KAZANDI

Manchester City’den 14 milyon euro’ya Villarreal’e transfer olan 20 yaşındaki futbolcu altyapısından yetiştiği Bursaspor’a da 1,750 bin euro para kazandırdı.

Bursaspor, altyapısından yetişen Enes için yüzde 2,5 yetiştirme bedeli olan 350 bin euro pay alacak.

28 Mayıs 2017 Enes Ünal Bursaspor`u izledi Kariyerine Avrupa'da devam edem Enes Ünal, altyapısından yetiştiği Bursaspor'u tribünde izledi. İlgili Haberi Oku

Yetiştirme bedelinin yanı sıra Bursaspor, Manchester City ile yapılan anlaşma gereği yüzde 10 da satıştan pay alacak. 14 milyon euro’ya Villarreal’e giden genç futbolcu buradan da eski kulübüne 1,4 milyon euro kazandıracak. Toplamda Bursaspor’un kasasına 1,750 bin euro girecek.

2015 yılında City’ye giden genç futbolcu için İngiliz kulübünün yeşil beyazlılara 2 milyon sterlin ödediği tahmin ediliyor.