SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Euroleague’den Fikret Orman’a yanıt

Euroleague’den Fikret Orman’a yanıt

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın "hırsızlık organizasyonu" dediği Euroleague'in yöneticisinden yanıt geldi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın EuroLeague organizasyonu için yaptığı “hırsızlık” açıklamasına EuroLeague yönetiminden cevap geldi.

DHA’nın ulaştığı EuroLeague Marka ve İletişim Direktörü Alex Ferrer Kristjansson, Orman’ın açıklamalarıyla ilgili şunları söyledi: 

“Euroleague Basketbol, Fikret Orman’a cevap vermeyecektir çünkü bilmediği bir şey hakkında konuştuğu açıktır. Böyle bir konuyla ilgili kamuya açıklama yapmadan önce ilk önce herkesin bilgi sahibi olması gerekir.

Yine de, bahsettiği noktaların bazılarını işaretlemek için, EuroLeague’in ekonomik dağıtım kriterlerinin her katılımcı kulüp için daima çok açık olduğunu belirtmek önemlidir. Temel olarak, sayın Orman’ın sözlerinin aksine, kulüpler şirketin çoğunluk hissedarlarıdır ve bu nedenle hukukun sağladığı tüm bilgileri ayrıntılı olarak alırlar ve gelir dağılımı da dahil olmak üzere her konuda kararlar alırlar. Euroleague Basketbol, kulüplere aittir ve yalnızca kulüpler için çalışır, kararlarını alır ve onlar için gelirleri arttırır.”

31 Mayıs 2017 Fikret Orman`dan Euroleague yorumları: 2 yıl önce 2 yıl sonra Fenerbahçe'nin şampiyon olarak tamamladığı Euroleague'i 'Hırsızlık organizasyonu' olarak adlandıran Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, iki yıl önce tam tersi bir açıklamaya imza atmıştı. İlgili Haberi Oku