SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başakşehir – Konyaspor maçında olaylar!

Ziraat Türkiye Kupası öncesinde Medipol Başakşehir taraftarı tribünde birbirine girdi. Maç esnasında ise Eskişehirspor taraftarı ile Başakşehirliler arasında kavga çıktı

Güncellenme: 01:03, 01/06/2017
Başakşehir – Konyaspor maçında olaylar!

Bu yıl 55'inci kez düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası final mücadelesinde Medipol Başakşehir ile Atiker konyaspor karşı karşıya geliyor. Eskişehir Yeni Stadyumu’nda oynanacak mücadele öncesinde Medipol Başakşehir taraftarı kendi arasında kavga etti.

Maçın başlamasına yarım saat kala, kale arkasında bulunan İstanbul temsilcisinin taraftarı, önce sözlü tartışmaya girdi. Ardından tribünler birbirine su şişesi, çakmak, bozuk para gibi maddeler atarken çevik kuvvet ekipleri alt tribünleri boşalttı.

MAÇ DURDU

Maçın 30. dakikasından sonra Eskişehirspor taraftarları ile Başakşehir taraftarı arasında olaylar çıktı. Yukarıdaki Başakşehir taraftarları aşağıya cisim atınca iki grup arasında sürtüşmeler oldu. Olaya müdahale eden polis, Eskişehirspor taraftarlarını bulunduğu yerden başka yere tahliye etti.

Tribünlerin alt bölümünde bulunan Eskişehirsporlu taraftarlara, üst bölümde maçı izleyen Medikol Başakşehir taraftarları yanıcı madde ve pet şişe attı. Eskişehirsporlu taraftarlar da aynı şekilde üst tribüne pet şişe ve söktükleri koltukları fırlattı.

Güvenlik görevlileri Eskişehirsporlu taraftarları bulundukları yerden tahliye ederek Atiker Konyasporlu taraftarların bulunduğu yere aldı. Olaylar nedeniyle hakem, karşılaşmayı yaklaşık 5 dakika süreyle durdurdu. Eskişehirsporlu taraftarların karşılaşmada Atiker Konyaspor’u desteklemeleri dikkat çekti.

Bu arada her iki takımın taraftarları da maç oynanırken sahaya yanıcı maddeler attı.

Yayınlanma Tarihi:21:38,