SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Adası’nda yıkım

Bu sabah imara aykırı yapılanma nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Galatasaray Adası'ndaki yapılara yıkım gerçekleştirildi.

Galatasaray Adası’nda bulunan tesisin yıllardır kiracısı olan Mehmet Koçarslan, Galatasaray Genel Kurulu’nun aldığı tahliye kararına uymayarak tesisten çıkmayı kabul etmemişti. Bu sabah hem Mehmet Koçarslan’ın parseli hem de Galatasaray Kulübü’nün parselindeki yapılaşmanın imara aykırı olduğu gerekçesiyle tarihi adada 1980'de kurulan her şey yıkıldı.

28 Mayıs 2017 Galatasaray Adası böyle yıkıldı İlgili Haberi Oku

Saat 05.00 sıralarında Galatasaray Adası’na Heybelida Çıkartma gemisiyle bir iş makinesi getirildi ve adanın  kapalı alanında yıkıma geçildi. Yaklaşık 2 saat sonra iş makinesinde çıkan bir teknik arıza nedeniyle yıkıma ara verildi. Daha sonra yıkım çalışmalarını sürdürmek üzere gemiyle yeni bir iş makinesi getirildi ve yeniden yıkıma geçildi. Adadaki restoran çalışanları malzemelerini, eşyalarını dışarıya çıkardı. Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekiplerinin de yer aldığı yıkımda polis ve zabıta ekipleri ile deniz polisi de önlem aldı.

 

28 Mayıs 2017 Galatasaray Adası`nın geleceği ne olacak? Galatasaray Kulübü, Galatasaray Adası'ndaki yıkım ile ilgili resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlandı. İlgili Haberi Oku

 

Sarı-kırmızılı kulübün Genel Kurulu’nun aldığı karar paralelinde iradesi yerine gelirken Galatasaray Adası'nda Galatasaray'a yıkım sonrasında sadece kayalar kaldı.

28 Mayıs 2017 Galatasaray Adası`ndaki yıkımdan o da nasibini aldı Galatasaray Adası'ndaki yıkım nedeniyle adadan taşınanlar arasında 'Cimbom' isimli bir papağan da yer aldı. İlgili Haberi Oku