SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman yolun sonunda

Galatasaray Yönetimi son Efes faciasından sonra Ergin Ataman'ın biletini kesti. Basketbolda küçülmeyi planlayan sarı-kırmızılılar koç Ergin Ataman'ın da görevine son verecek.

Güncellenme: 15:51, 28/05/2017
Ergin Ataman yolun sonunda

Galatasaray Odeabank Başantreönü Ergin Ataman’ın sarı-kırmızılılardaki macerası bitiyor. Anadolu Efes’e çeyrek finalde yenilerek elenen Cimbom’da deneyimli koça büyük tepki var. Galatasaray yönetiminin önümüzdeki sezon basketbolda küçülmeye gideceği bilinirken, yönetimin Ergin Ataman’ın koltuğunu değiştirmeyi düşündüğü öğrenildi.

BÜTÇE DÜŞÜYOR

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, basketbolda bütçeyi düşüreceklerini açıkladı. Özbek 10 milyon Euro tutarındaki basketbol bütçesini 4 milyon Euro’ya düşüreceklerini belirtti. Eurloleague şampiyonu olan Fenerbahçe’nin yanı sıra Galatasaray’ın bu politikası taraftarlarca iyi karşılanmıyor.

Basketbolda güvenilir kaynaklardan biri olan İsrailli gazeteci David Pick de, Galatasaray’ın gelecek sezon Ataman’la yola devam etmeyeceğini iddia etti. Galatasaray’la birlikte Türkiye’de şampiyonluk, Avrupa’da ise Eurocup zaferleri kazanan Ataman, sezon başında oyun kurucu tercihlerindeki hataları ve son dönemde taraftar grubuyla yaşadığı tartışmalar sebebiyle, taraftarın hedefi haline gelmişti.

Yayınlanma Tarihi:22:17,