SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
FETÖ’cü Enes Kanter’e ağır darbe!
NBA

FETÖ’cü Enes Kanter’e ağır darbe!

NBA'de forma giyen ve FETÖ'ye bağlılığı ile bilinen Enes Kanter'in hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlaması ile dava açıldığı öğrenildi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i manevi baba olarak kabul eden ve Amerikan NBA liginde basket hayatını devam ettiren Enes Kanter hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlamasıyla soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı. Sabah Gazetesi’nden Nazif Karaman’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili İsmail Uçar’ın koordinesinde savcı Can Tuncay tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Enes Kanter hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talep edildi.

22 Mayıs 2017 FETÖCÜ Kanter ABD`den vatandaşlık istedi Romanya'nın Başkenti Bükreş'te Türkiye pasaportunun iptal edilmesi dolayısıyla zor anlar yaşayan Enes Kanter, vatandaşlık için ABD'ye el açtı. İlgili Haberi Oku

Savcılık talep yazısını İstanbul 4. Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderdi. Hâkimlik de Kanter hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti. 4. Sulh Ceza Hâkimliği kararında, dosyadaki delil ve bilgiler yer aldı. Enes Kanter’in FETÖ’nün kriptolu mesajlaşma programı ByLock kullanıcısı olduğu, sosyal medya hesaplarında da terör örgütünü öven paylaşımlar yaptığı iddia edildi. Kanter’in tüm çağrılara rağmen ifade vermeye gelmediği, kaçak durumda olduğu ve görüldüğü yerde yakalanması vurgulandı.

20 Mayıs 2017 Enes Kanter Romanya`da polis tarafından alıkoyuldu! NBA'de forma giyen ünlü basketbolcu Enes Kanter'in Romanya'da polis tarafından alıkoyulduğu ifade edildi. Türk pasaportu iptal edildiği için 5-6 saat polis gözetiminde kalan Kanter, bir süre sonra serbest bırakıldı. İlgili Haberi Oku

Savcılık ayrıca Kanter hakkında INTERPOL’den kırmızı bültenle arama kararı çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na başvurdu ve dosyayı bakanlığa gönderdi. Geçtiğimiz günlerde Türk pasaportu iptal edilen Kanter’in, Romanya polisi tarafından pasaport kontrolünden geçirilmeyerek ülkeye alınmadığı gündeme gelmişti.