SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman: Fenerbahçe’yi kutlamıyorum

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe'nin Euroleague şampiyonluğunu değerlendirdi. Final Four’u Fenerbahçe taraftarının arasında seyreden Ergin Ataman, yaşadıklarını ve düşüncelerini anlattı.

Güncellenme: 10:52, 23/05/2017
Ergin Ataman: Fenerbahçe’yi kutlamıyorum

Fenerbahçe’nin Euroleague Final Four finalinde Olympiakos ile oynadığı maçı tribünden takip eden Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, tarihi başarıyı değerlendirdi. Hürriyet’te Ali Naci Küçük’e konuşan Ergin Ataman, Fenerbahçe'nin kademeli olarak bu başarıya ulaştığının altını çizerken “Fenerbahçe elde ettiği çok büyük başarı. 3 yıl önce Final Four oynuyor, geçen yıl finalde son anda kaybediyor ve bu senede şampiyon oluyor. Bu, Türk basketbol tarihinin, kulüpler bazında elde ettiği en büyük başarı” dedi.

İLGİLİ HABER Dursun Özbek`ten transfer açıklaması Dursun Özbek`ten transfer açıklaması

İnsanların sosyal medyada kendisine bazı sorular sorduğunu, bunların arasında Fenerbahçe'yi kutlayıp kutlamadığıyla ilgili soruların ön planda olduğunu belirten Ataman, şunları söyledi:

“Bana ‘Kutluyor musun Fenerbahçe'yi' diye soruyorlar. Hayır, ben kutlamıyorum Fenerbahçe'yi. Onlar da bizi geçen yıl Eurocup Şampiyonu olduğumuzda kutlamadılar. Bu işler karşılıklı. Sonuçta ben bir kutlama mesajı yayınlamadım, onlar da yayınlamamıştı. Ama, onların çok büyük bir başarı kazandığını da belirtmem lazım. Gerçekten de çok anlamlı bir iş yaptılar.”

İLGİLİ HABER Aziz Yıldırım müjdeyi verdi: Bu daha başlangıç Aziz Yıldırım müjdeyi verdi: Bu daha başlangıç

TAHKİM KURULU’NA İSYAN ETTİ

Ataman, bugünkü Anadolu Efes maçı öncesinde 2 hafta önce Tahkim Kurulu'na yaptığı itirazla ilgili bir sonuç açıklanmamasına da isyan ederek “Gerçekten çok tuhaf. Bu, tamamen bir komedi. Buna aslında Galatasaray camiasının tepki vermesi lazım. Ben kendim için değil, Galatasaray için mücadele ediyorum. Maçın başlamasına saatler kaldı ama olumlu ya da olumsuz hala sonuç yok” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Advocaat Trabzonspor maçından sonra bırakıyor mu? Açıkladı... Advocaat Trabzonspor maçından sonra bırakıyor mu? Açıkladı...

Ergin Ataman, karşılaşmayı Fenerbahçe taraftarları arasında izlemesi konusunda da şöyle dedi:

“Ben kimseden çekinmem. Zaten hem final, hem de yarı final maçında böyle bir ortam da oluşmadı. Aksine, onlarca insan, taraftar imza aldı ve fotoğraf çektirdi. Medeni bir ortam oldu. Bu, Avrupa basketbolunun şöleni. Final Four'lar bir festival havasında geçer. Ben geçmişte 2 kez Final Four oynadım. Diğerlerini ise yurt dışına gidip izledim.”

Yayınlanma Tarihi:09:14,