SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ergin Ataman: Fenerbahçe’yi kutlamıyorum

Ergin Ataman: Fenerbahçe’yi kutlamıyorum

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe'nin Euroleague şampiyonluğunu değerlendirdi. Final Four’u Fenerbahçe taraftarının arasında seyreden Ergin Ataman, yaşadıklarını ve düşüncelerini anlattı.

Fenerbahçe’nin Euroleague Final Four finalinde Olympiakos ile oynadığı maçı tribünden takip eden Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, tarihi başarıyı değerlendirdi. Hürriyet’te Ali Naci Küçük’e konuşan Ergin Ataman, Fenerbahçe'nin kademeli olarak bu başarıya ulaştığının altını çizerken “Fenerbahçe elde ettiği çok büyük başarı. 3 yıl önce Final Four oynuyor, geçen yıl finalde son anda kaybediyor ve bu senede şampiyon oluyor. Bu, Türk basketbol tarihinin, kulüpler bazında elde ettiği en büyük başarı” dedi.

22 Mayıs 2017 Dursun Özbek`ten transfer açıklaması İlgili Haberi Oku

İnsanların sosyal medyada kendisine bazı sorular sorduğunu, bunların arasında Fenerbahçe'yi kutlayıp kutlamadığıyla ilgili soruların ön planda olduğunu belirten Ataman, şunları söyledi:

“Bana ‘Kutluyor musun Fenerbahçe'yi' diye soruyorlar. Hayır, ben kutlamıyorum Fenerbahçe'yi. Onlar da bizi geçen yıl Eurocup Şampiyonu olduğumuzda kutlamadılar. Bu işler karşılıklı. Sonuçta ben bir kutlama mesajı yayınlamadım, onlar da yayınlamamıştı. Ama, onların çok büyük bir başarı kazandığını da belirtmem lazım. Gerçekten de çok anlamlı bir iş yaptılar.”

23 Mayıs 2017 Aziz Yıldırım müjdeyi verdi: Bu daha başlangıç Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Artık hedef tesadüfi şampiyonluk değildir, kalıcıdır” dedi. Avrupa Şampiyonu Kanarya, bunun için doğuş grubu ile el ele verecek. 3 yıllık anlaşma karşılığı 30 milyon euro'luk destekle kadro revize edilecek. İlgili Haberi Oku

TAHKİM KURULU’NA İSYAN ETTİ

Ataman, bugünkü Anadolu Efes maçı öncesinde 2 hafta önce Tahkim Kurulu'na yaptığı itirazla ilgili bir sonuç açıklanmamasına da isyan ederek “Gerçekten çok tuhaf. Bu, tamamen bir komedi. Buna aslında Galatasaray camiasının tepki vermesi lazım. Ben kendim için değil, Galatasaray için mücadele ediyorum. Maçın başlamasına saatler kaldı ama olumlu ya da olumsuz hala sonuç yok” ifadelerini kullandı.

22 Mayıs 2017 Advocaat Trabzonspor maçından sonra bırakıyor mu? Açıkladı... Fenerbahçe'den sezon sonu ayrılacak olan Advocaat, Aziz Yıldırım'ın aksi bir karar vermemesi durumunda Adanaspor maçına dek takımın başında olduğunu söyledi. İlgili Haberi Oku

Ergin Ataman, karşılaşmayı Fenerbahçe taraftarları arasında izlemesi konusunda da şöyle dedi:

“Ben kimseden çekinmem. Zaten hem final, hem de yarı final maçında böyle bir ortam da oluşmadı. Aksine, onlarca insan, taraftar imza aldı ve fotoğraf çektirdi. Medeni bir ortam oldu. Bu, Avrupa basketbolunun şöleni. Final Four'lar bir festival havasında geçer. Ben geçmişte 2 kez Final Four oynadım. Diğerlerini ise yurt dışına gidip izledim.”