SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’dan şampiyonluk yorumu

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kendisini istifaya çağıranlara maç sonunda mesaj verdi. Yıldırım, "Aziz Yıldırım'ın istifa etmesi kolaydır ama onun şimdiye kadar yaptığı işleri devam ettirmek zordur." ifadelerini kullandı." diye konuştu.

Güncellenme: 09:15, 22/05/2017

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, büyük zafer sonrasında açıklamalar yaptı. Sarı-lacivertlilerin bundan sonra Doğuş Grup ile yoluna devam edeceğini beyan eden Yıldırım, kendisini istifaya davet edenlere de mesaj gönderdi.

Yıldırım, “Aziz Yıldırım’ın istifa etmesi kolaydır ama onun şimdiye kadar yaptığı işleri devam ettirmek zordur.” ifadelerini kullandı.

Maç sonunda heyecanlı görülen Yıldırım şu açıklamaları yaptı:

Ülker sponsor olurken biz kulüp olarak destek olduk, açık fazlaydı. İyi bir takım 25-30 milyon Euro arasında oluyor. CSKA 42 milyon dolarmış. Biz bunu Ülker ile birlikte finanse ederek belirli noktaya getirdik. Obradovic gibi dünya çağında bir antrenöre gelmesi, onun bir takım ruhu oluşturması ve bir ekip çalışmasıydı. Madrid’de 4’üncü olduk. Geçen sene ikinci olduk. Bu sene de şampiyon olduk. Bundan sonra Fenerbahçe’nin hedefi tesadüfi değil kalıcı şampiyonluktur. Doğuş ile birlikte bir çalışma yapıyoruz. Ferit Şahenk bu konuda iddialı. Fenerbahçe basketbol takımı bu başarıyı devam ettirmeli. Her yıl final four’a katılmak hedefimiz.

HEDEF BAŞARIYI KALICI KILMAK

Erkeklerde bugün başardık. Geçen sene de başarabilirdik olmadı. 217 ülkeye yayın yapılmış. 1.2 milyar insanın bu maçları seyrettiği söyleniyor. Ülkeye bunun katkısını hesap ettiğinizde bunu rakamlarla ölçemezsiniz. Türkiye Cumhuriyeti’ndeki tüm insanlara hayırlı olsun diyorum. Dünyaya Türkiye’yi tanıtan takımdır Fenerbahçe. Bizim yaşadığımız darbeleri anlatacağız. 2006’dan bu yana devamlı darbe yedik. 3’üncü şampiyonluktan sonra 4. şampiyonluk devam edecekti ama hep darbe yedik. FETO örgütü bu işlerle uğraştı. Memleket elden gidiyor dedik 2011, 3 Temmuz’dan sonra. Mahkemede bunları dile getirdik. BU süreçte 2 defa şampiyon olduk, Şampiyonlar Ligi’ne gidemedik. Başka bir kulübün başına bunlar gelseydi, hiçbiri kalmazdı. Bu akşamın tadını çıkaralım. Obradovic başta olmak üzere oyuncularımızı, malzemecileri, başarıya katkı veren herkesi tebrik ediyorum. Aziz Yıldırım’ istifa etmesi kolaydır ama onun şimdiye kadar yaptığı işleri devam ettirmesi zordur.

Başkan Aziz Yıldırım aynı zamanda 3 Temmuz süreci ve öncesine dair açıklamalarda da bulundu. Aziz Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

“19 senedir Başkanlık yapıyorum ve bu sürede amatör şubelere önem verdim. Erkek Basketbol da bu şubelerden biri. Geldiğimiz zaman 4., 5. oluyorduk. Öyle yarışan bir takımımız yoktu. Bu amatörlere önem vermemden dolayı yükseltmek için Ülker’le bir anlaşma yaptık ve Ülker’in desteğiyle Takımımızı yükseltmeye başladık. Murat Ülker’e ve ailesine teşekkür ediyorum. Çünkü Murat Ülker ve ailesi, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’na sponsor olarak maddi katkıda bulunmuş ve şu anda Avrupa’da bile önemli salonlardan biri olan salonumuz Ülker Sports Arena’yı Fenerbahçe’ye hediye etmiştir. Bu böyle bilinmelidir. Arkasından biz de kulüp olarak destek olduk çünkü açık fazla. İyi bir takım bugün 25-30 milyon Euro’lar arasında oluyor. Bugün CSKA Moskova’yı duydum, 42 milyon dolarmış. Çok büyük paralar. Ülker’le beraber finanse ederek belli bir noktaya getirdik. Bu noktada Obradovic gibi dünya çapında bir antrenör gelmesi, onun takımı oluşturması. Malzemecisinden oyuncusuna, yöneticisinden başkanına bir ekip çalışmasıydı. Madrid’de 4. olduk, geçen sene 2. olduk ve bu sene şampiyon olduk. Artık Fenerbahçe’nin hedefi tesadüfi şampiyonluk değildir, kalıcıdır. Fenerbahçe eğer bir hata yapmazsa koçuyla, oyuncularıyla iyi bir ekip olarak devam ederse, maddi kaynağı da yeni dönemde Doğuş’la beraber bir çalışma yapıyoruz, Doğuş da sponsor olarak bu aileye katılırsa ki Sayın Ferit Şahenk bu konuda iddialı… Beraber olursak Fenerbahçe basketbol Takımı bundan sonra da bu başarıları kazanır. Nedir bu başarı? Her sene Final Four’a kalmak ve derece yapmaktır. 1. olabilir, 2. olabilir. Önemli olan her yıl katılmaktır. Kadın baskette de üst üste 6 kez katıldık. 2. olduk, 3. olduk, 4. olduk. Geldiğim zaman Türkiye Ligi’nde sıfır şampiyonluk varken 12 şampiyonluğa ulaştırdık. Son şampiyonluğu kaybettikten sonra herkes yüzümüze karşı amatör şubelere destek olmayı suç gibi işliyorlar. Yok efendim kazanamıyorlar, yapamıyorlar, edemiyorlar… Önemli olan başarının çıta noktasına gidebilmektir. Erkeklerde bugün başardık. Geçen sene de olabilirdi ama olmadı. İnşallah önümüzdeki yıl Belgrad’da da inşallah Fenerbahçe kazanır. 217 ülkeye yayın yapılmış. 1.2 milyar insanın Final Four’u seyrettiği söyleniyor. Ülkeye katkısını düşündüğün zaman maddiyatla bunu halledemezsiniz. Fenerbahçe bugün bunu çözmüştür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ndeki tüm vatandaşlara hayırlı olsun. Fenerbahçelisi, başka takım tutanı, hepsinin bu takıma sahip çıkması lazım. Fenerbahçe Türkiye’nin yüz akıdır.”

Yayınlanma Tarihi:23:20,