SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Sneijder’in Galatasaray üzerindeki otoritesini eleştirdi. Buna yönetimin sebep olduğunu söyleyen yorumcu, sarı-kırmızılı takımda otorite sıkıntısının olduğunun altını çizdi.

Demirkol şu ifadeleri kullandı:

Bence Tudor sezon sonuna kalmayacak. Yönetimin olması mümkün değil. Terbiye sınırlarını aşmak istemiyorum. Bu yönetimde iktidar sorunu var. Bu yönetimin futbola dair otoritesi yok.

Gazetelerde televizyondaki haberler şunu anlatıyor. Galatasaray’daki klikler dağıtılıyor. Sneijder’i yolluyorlar. Nasıl bir dağılım var onu bilmiyorum ama yönetim elinde balta var buraya dalıyor.

Bu desteği niye Mustafa Denizli’ye vermediniz de Tudor’a verdiniz. Niye Hamzaoğlu’na vermediniz? Sneijder’in 10 can hakkı mı vardı. 10 tane hatayı yapıyorsan sorun Sneijder değil sensin.

Konu Sneijder’de değil ki. Konu Sneijder’e bu alanı yaratanlar. Bir oyuncu içeride bariz şekilde gruplaşıp teknik direktör gönderebiliyor. Hamza hocayı gönderip De Jong’u getiriyor.

Sneijder’i bu takımın sportif direktörü yapmıştı yönetim. Daha önceki yönetim de Drogba’yı sportif direktör yapmıştı. O kültür devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi:11:28,