SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: Lucescu’nun o kadar parası var ki…

Lucescu'nun Galatasaray'a CEO olarak geleceği haberlerini değerlendiren Mehmet Demirkol ilginç ifadeler kullandı.

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, NTVSpor'da yayınlanan Spor Servisi programında günün öne çıkan gazete manşetlerini değerlendirdi.
"Çok ilginç bir konu dönüyor Oğuzhan açısından. Olumlu tarafı şu Simeone kendi takımında o pozisyon için Oğuzhan'ı yeterli görüyorsa müthiş. %60 savunmacı bir durumda kağıt üzerinde Oğuzhan o pozisyonu oynuyorsan çok yüksek savunma gücünün olması lazım."
"Eğer Simeone burası için Oğuzhan'ı yeterli görüyorsa dünyada satamayacağın takım yok Oğuzhan'ı. Oğuzhan için en ters lig İtalya Ligi, en ters takım Atletico Madrid bence özelliklerine göre. Demek ki Oğuzhan daha 16-17 yaşındayken Hollanda Milli Takımı'nın U17 10 numarası falanken izliyorduk hep. Sonra Arsenal falan geliyor dedik yokuş aşağa giderken Şenol Güneş şansıyla yeniden dirildi."
"Şu anda gelip Galatasaray'ı alır Lucescu o kadar parası var yani. Bu bütçeyle çalışamaz. Bu dar bütçesiyle. CEO'luk başka bir meslek. Yani biz bunu CEO yapalım çok yapılan bir şey değil onlardan bir tane seçersin şirketinin başına. Lucescu, Terim falan... Bu adamlara bu ceketler dar gelir onlar elleri bol olsun ister uğraşamazlar yani."
"Hagi'den teknik direktör olmayacağını gördük daha önce. Hagi'nin dünya futbolunda gelmiş geçmiş en önemli futbolcularından biri olduğu tartışmasız ama en kötü teknik direktör olduğu da tartışmasız bir şey bana göre. Sıradan bile değil."
"Şenol Hoca'nın formsuzluğuna rağmen ki olabilir bunlar teknik adamlarda... Bu kadar yanlışa rağmen, silahlarını kullanamamana rağmen... Quaresma yok, Aboubakar yok, Cenk tutuk, Oğuzhan çok yerinde oynamadı falan buna rağmen her şey yolunda. Avantajlı skoru aldık. Üzüldük maçtan sonra ama önce 2-1'e imza atardım ben."