SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

O görüntüler ile ilgili açıklama geldi

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve milli takım sorumlularının da izlediği Spor Toto 2. ve 3. Lig karmalarının hazırlık maçları, Manavgat İlçesi'nde başladı. Hazırlık karşılaşmalarında otomatik sulama tesisinin çalıştığı şeklindeki haberlere tesisten yanıt geldi.

Güncellenme: 12:46, 19/04/2017
O görüntüler ile ilgili açıklama geldi

Manavgat Emir Hotels Spor Kompleksi’nde günün ilk karşılaşması Spor Toto 3. Lig A Karması ile B Karması arasında 30’ar dakikalık iki devre olarak oynandı.

İlk yarısı 0-0 berabere tamamlanan karşılaşmayı A Karması 55’inci dakikada Kubilay Yavuz’un attığı golle 1-0 kazandı. İkinci maçta karşılaşan C Karması ile D Karması 0-0 berabere kaldı.

Spor Toto 2. ve 3. Lig’den seçilen oyuncuların yer aldığı 4 takım halinde yapılan karşılaşmaları Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve milli takım sorumlularıyla birlikte 2’nci ve 3’ncü ligden çok sayıda antrenör de takip etti.

Milli takım antrenörleri ve bölge antrenörlerinin liglerde izlediği maçlar sonucunda belirlenen isimlerin yer aldığı karmaların oynayacağı hazırlık maçlarıyla milli takımlar için oyuncu havuzunun genişletilmesi hedefleniyor.

OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ SÜPRİZİ

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde devam eden Spor Toto 2. Lig karması hazırlık maçlarında sahaya çıkan futbolcuların otomatik sulama sisteminin azizliğine uğradığı şeklinde çıkan haberler gündeme oturdu. Tesisten konu ile ilgili yapılan açıklamada sulama sisteminin maç başlamadan 15 dakika önce futbolcular ısınırken başlatıldığı ve bu uygulamanın UEFA kriter ve talimatlarına göre futbolcuların sakatlanmaması için yapıldığı belirtildi.

Karşılaşma C Karması’ndan Muhammet Beşir, Özkan Taştemur ile D Karması’ndan Alper Kahraman´ın attığı gollerle 2-1 sona erdi. Günün diğer maçında A Karması Mert Çetin (kendi kalesine) ve Oğuz Mataracı´nın attığı gollerle B Karması´nı 2-1 mağlup etti. B karmasının golünü Melih Okutan kaydetti. Karşılaşmaları Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de takip etti.

Yayınlanma Tarihi:20:37,