SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yeni divan başkanı Tevfik Yamantürk

Beşiktaş’ta gerekleşen Olağanüstü Divan Kurulu Başkanlık Seçimi’nde tek aday olan Tevfik Yamantürk, kullanılan 933 oyun 875’ini alarak başkan seçildi. 58 oy geçersiz sayıldı.

Güncellenme: 18:59, 15/04/2017
Beşiktaş’ın yeni divan başkanı Tevfik Yamantürk

Beşiktaş'ta uzun süredir gündemi meşgul eden Divan Kurulu Başkanlık Seçimi gerçekleşti. Kemal Çiloğlu'nun adaylıktan çekilmesi ve eski başkan Yalçın Karadeniz'in kınama suçu nedeniyle aday olamadığı seçime tek aday olarak katılan Tevfik Yamantürk başkan oldu. 1116 üyenin katılımıyla gerçekleşen seçimde 933 oy kullanıldı. 58 oyun geçersiz sayıldığı seçimde 875 oy alan Tevfik Yamantürk, Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı oldu.

“BEŞİKTAŞ CAMİASI HUZURU SEÇTİ”

Beşiktaş'ta gerçekleşen olağanüstü divan kurulu seçiminde tek aday olan ve kazanan Tevfik Yamantürk, kongrenin ardından yaptığı açıklamada “Beşiktaş camiası huzuru seçmiştir” dedi.

Vodafone Arena'da yapılan olağanüstü divan başkanlık seçimini kazanan Tevfik Yamantürk, sandıklardaki oyların sayılmasının ardından konuşmasını yaptı. Kullanılan 933 oyun 875'ini alarak Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı seçilen Yamantürk, “Herkese çok teşekkür ediyorum. Burada sabahtan bu yana ayakta bekleyen polis arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum. Bazı durumlar nedeniyle böyle genç arkadaşları böyle bekletmek beni üzüyor. Elime bazı rakamlar verildi. 933 oy kullanılmış. Bu oyların yüzde 94'ü olan 875'ini almışız. Beşiktaş camiası huzuru seçmiştir. Beşiktaş şahlandı ve aldı başını gidiyor. Kartal kanatlandı diyoruz. Bizim vazifemiz buna engel olmak değil yardımcı olmaktır. Herkese ben ve arkadaşlarım adına kalpten teşekkür ediyorum” dedi.

Tevfik Yamantürk'ün listesi şu şekilde:

Asil üyeler

Fethi Hinginar

Fikret Kuzucu

Turgay Pirinç

İlhan Gölvan

Yedek üyeler

Korkut Soydan

Haluk Özgerçek

Yayınlanma Tarihi:18:55,