SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TRT spikerinden Ermeni vurgusu özürü

Lyon-Beşiktaş maçında yaşanan gerginliğe dair 'Ermenilerin yoğun yaşadığı bir bölge' ifadesini kullanan TRT spikeri tepkiler üzerine özür diledi.

Güncellenme: 12:01, 14/04/2017
TRT spikerinden Ermeni vurgusu özürü

Olympique Lyon-Beşiktaş maçında yaşanan gerginliğe ilişkin “Ermenilerin yoğun olarak yaşadığı bir bölge” ifadesini kullanan TRT Spikeri Alper Bakırcıgil, tepkiler üzerine özür diledi. TRT Spor canlı yayınında Beşiktaşlı eski futbolcu Ali Gültiken'le birlikte statta yaşananları anlatan Bakırcıgil, olaylarla ilgili “Ermenilerin yoğun olarak yaşadığı bir bölge olduğu, dolayısıyla Türk taraftarlara karşı provokasyonların olabileceği çok açık bir şekilde dile getiriliyordu” dedi.

İLGİLİ HABER Lyon Başkanı Aulas`dan ilginç açıklama Lyon Başkanı Aulas`dan ilginç açıklama

Ali Gültiken ise, “Ermeni vatandaşlarımızın tamamını bu işin içine sokmayalım. Ermeni cemaati Beşiktaş'ı çok seven bir topluluktur. Beşiktaş'a gönül vermiş binlerce insan tanıyorum. Taraftarların içinde olayı terörize etmek isteyen yapılar olabilir” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Fransa basını Lyon - Beşiktaş maçında çıkan olayları değerlendirdi Fransa basını Lyon - Beşiktaş maçında çıkan olayları değerlendirdi

Gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada bu yorumu nedeniyle özür dileyen Bakırcıgil, “Yanlış anlaşıldığını” söyledi.

Yayınlanma Tarihi:11:04,