SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lyon – Beşiktaş karşılaşması öncesi siyah-beyazlı taraftarlar ile polis arasında gerginlik yaşandı. Polis, Lyon Stadı’na yürüyen bir grup Beşiktaş taraftarına biber gazı ile müdahale etti.

Beşiktaş taraftarları, Lyon Stadı’nın çevresinde büyük kalabalık oluşturdular. Bazı siyah-beyazlı taraftarların meşale yaktıkları görüldü. Fransız polisi taşkınlığı önlemek amacıyla biber gazı kullandı. Çıkan olaylarda bir Türk taraftarın gözaltına alındığı ifade ediliyor.

Siyah-beyazlı taraftarlar, UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında takımlarını desteklemek için Lyon Stadı’na hareket etti. Taraftarların stada yaklaştığı sırada Fransız polisi ile taraftarlar arasında gerginlik çıktı. Fransız polisi taraftarlara biber gazı sıkarken, çok sayıda taraftar bu gazdan etkilendi.

İLGİLİ HABER Lyon-Beşiktaş maçı öncesinde olay çıktı Lyon-Beşiktaş maçı öncesinde olay çıktı

BİR TARAFTAR YARALANDI

Yaşanan ilk gerginliğin ardından stada ulaşan Siyah-beyazlı taraftarlar, polis kontrolünde stat çevresinde toplanmaya başladı. Tezahüratlarla takımlarına destek veren Siyah-beyazlılara burada da biber gazlı müdahale edildi. Müdahalenin ardından bir taraftarın başından yaralandığı görüldü.

FRANSIZ POLİSİNE TEPKİ

Bu arada bazı taraftarlar, biber gazıyla müdahale eden Fransız polisine tepki gösterdi. Taraftarlar, “Savaşa değil, maç izlemeye geldik” diye bağırdı.

Yayınlanma Tarihi:20:16,