SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş’ten Emre Mor açıklaması

Beşiktaş'ın Emre Mor ile temasta olduğu iddialarına Şenol Güneş'ten yanıt geldi. Kurt çalıştırıcı genç oyuncunun şu anda gündemlerinde olmadığını söyledi.

Güncellenme: 13:45, 30/03/2017
Şenol Güneş’ten Emre Mor açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, düzenlediği basın toplantısında Emre Mor hakkında gelen soruyu yanıtladı. Beşiktaş’ın Dortmund’a transfer olamadan önce genç oyuncu ile görüştüğünü ifade eden Güneş, milli futbolcuyu beğendiğini ama şu anda gündemlerinde olmadığını söyledi.

Şenol Güneş, “Transferde benim adıma çok yazılan çizilen oyuncular var. Ben oyuncularıma güveniyorum. Sahaya çıkan her oyuncuya destek olalım. Emre mor yetenekli ve çok iyi bir oyuncu. Dortmund’a transfer olmadan önce Beşiktaş’ın görüşmeleri oldu. Şu anda ise bana gelen bir bilgi yok. Başkan bana bir şey söylemedi. Beğendiğim bir oyuncu, umarım dünya çapında bir yıldız olur. Şu anda gündemimizin başında böyle bir şey yok.” diye konuştu.

“Rakibin güçlü olduğunu biliyoruz”

Deneyimli çalıştırıcı, “Ligde ve UEFA’da yarışan bir takımız ligde 9 maçımız var. 5 kendi sahamızda 4 deplasman. Öncelikli olarak Olimpique Lyon maçlarımız var. O iki maçta en iyi futbolu oynayarak turu geçmek istiyoruz. Bizden beklenen gücümüz neyse onu kullanabilmektir. Rakibin güçlü olduğunu biliyoruz. Bize ait olan değerleri bilip turu geçersek bu yolumuzun açık olacağını gösterir” diye konuştu.

3 eksik

Milli maçlar nedeniyle Aboubakar, Mitrovic ve Quaresma’nın takıma katılmadığını ifade den Şenol Güneş, “Aboubakar’ın durumu farklı, cezalı olduğu için. Beşiktaş zor dönemleri aşarak buralara geldi. Geçmişten bugüne kadar yönetimler, başkanlar, antrenörler, oyuncular ve herkes bu kulüp de görev yaptı. Bugün itibariyle geçmişe göre Beşiktaş ailesinin çok daha iyi olduğunu görüyoruz. Burada başkan ve yönetimin öncelikli olduğunu söylemeliyim” ifadelerini kullandı.

“Rakiplerin güçlü olmasını isteriz”

Ligdeki bütün rakiplerin güçlü olmasını istediklerinin altını çizen deneyimli çalıştırıcı, “Kulüpler arasında düşmanlık olmaz rekabet olur. Futbol her şey demek değildir. Futbol dışında da bir hayat var. Sadece futbola odaklanırsak hem kendimizi hem de birbirimizi hırpalarız. Futbolun güzelliklerini sayarak eğlenceyi keyfe dönüştürerek bundan mutluluk duyarız” dedi.

“Takıma çok katkı yaptılar”

Beşiktaş taraftarından da isteklerde bulunan Şenol Güneş, “Daha önce Olcay’a bir tepki olmuştu, şimdi Tolga’ya. Oyuncuların hatalarını sorgularken onları yok ettiğimizi de unutmayalım. Olcay da Tolga da saha içerisinde ve dışında takıma çok katkı yaptılar. Hatasını düzeltmeyi beklemek varken onu dışlamak takımı da olumsuz etkiler” açıklamalarında bulundu.

İLGİLİ HABER Şenol Güneş: Büyük oyuncuların davranışları da büyük olur Şenol Güneş: Büyük oyuncuların davranışları da büyük olur

Yayınlanma Tarihi:12:33,