SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tanju Çolak da Galatasaray’dan ihraç edildi

FETÖ ve PYD üyeliğinden hakkında arama kararı olan Hakan Şükür'ün Galatasaray Genel Kurulu'nca ihraç edilmemesi üzerine Tanju Çolak, "Galatasaraylılığımı askıya alıyorum" demişti. Tanju Çolak'ın da aidatını ödemediği gerekçesiyle üyelikleri düşürülen kişilerin arasında olduğu öğrenildi.

Görkem ÇOKSEZEN
Güncellenme: 09:33, 30/03/2017
Tanju Çolak da Galatasaray’dan ihraç edildi

Galatasaray Kulübü’nün genel kurulda aldığı Hakan Şükür ve Arif Erdem’i ihraç etmeme kararı büyük fırtına kopardı. Sarı-kırmızılı yönetim ivedilikle toplanarak bu iki futbolcuyu yıllık aidatlarını ödemediği gerekçesiyle kulüpten ihraç etti. FETÖ ve PYD üyeliği suçundan aranan bu iki futbolcunun yanı sıra, aidatlarını ödemeyen 2700 kişinin de üyelikleri düştü. Bu kişilerin arasında ise sürpriz bir ismin olduğu öğrenildi: Tanju Çolak.

GALATASARAYLILIĞI’NI ASKIYA ALMIŞTI

Genel kuruldaki ihraç etmeme kararından sonra sesler yükselirken, Galatasaray tarihinde önemli bir yere sahip olan Tanju Çolak, genel kurulun aldığı ihraç etmeme kararı üzerine “Bundan böyle Galatasaraylılığımı askıya alıyorum” demişti.

LİSTEDE SÜRPRİZ İSİMLER VAR

Aidatlarını ödemedikleri gerekçesiyle üyelikleri düşenler arasında dikkat çeken isimler de var. O listeye ulaştık:

Tugay Kerimoğlu, Suat Kaya, Ergün Penbe, Tanju Çolak, Erdal Keser, Yusuf Altıntaş, Güngör Uras, Akif Hamza Çebi, Dinç Bilgin ve Turgay Demirel.

GENEL KURULUN OYLARI BEKLENİYOR

Galatasaray’da üyelikleri düşürülen Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kesin ihracı konusunda tekrar genel kurul söz sahibi. Sarı-kırmızılı kulüp, bir sonraki genel kurulda Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kesin ihracı yönündeki kararı genel kurulun oyuna sunacak. Yaşanan büyük krizin ardından bu seferki oylamada ihracın kesinleşmesi bekleniyor.

SON ŞANS

Cimbom’da uzun süredir aidat borcu olan 2700 üyenin daha olması nedeniyle yeni bir tartışma ortaya çıktı. Yönetim, 6 yıldır aidatlarını ödemeyen ve tüzük gereği ihraç edilme tehlikesi ile karşı karşıya kalan genel kurul üyelerine bir şans verme kararı aldı. Buna göre aidatlarını ödemeleri adına 2700'e yakın  üyeye SMS ile bilgilendirme yapılacak. Ve bir ay içinde aidat borçlarının tamamını ödemeleri halinde üyelikleri yeniden aktif hale gelecek.

 

İLGİLİ HABER Dursun Özbek: Hakan Şükür`ü terör sebebiyle ihraç ettik Dursun Özbek: Hakan Şükür`ü terör sebebiyle ihraç ettik

Yayınlanma Tarihi:11:53,