SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ekpe Udoh: Küba’da hiç bulunmadım

Fenerbahçe'nin başarılı oyuncusu Ekpe Udoh, kendisinin Kübalı olduğu ile ilgili yazıya cevap verdi. Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç'ın "Kendisi aslen Kübalı, asıl adı da Expedia Friday Udoh... Ekpe, lakabı." iddiasına yanıt veren Nijeryalı, "İnsanların düzgün bir araştırma yapmadan köşe yazısı yazmalarından nefret ediyorum." diye konuştu.

Güncellenme: 11:58, 24/02/2017
Ekpe Udoh: Küba’da hiç bulunmadım

Fenerbahçe'nin yıldız pivotu Ekpe Udoh, hakkında çıkan yanlış haberlere cevap vererek, “İnsanların düzgün bir araştırma yapmadan köşe yazısı yazmalarından nefret ediyorum” dedi. Ayrıca Udoh, Kübalı olduğu söylemlerine ise bu ülkede hiç bulunmadığı cevabını verdi.

Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Ekpe Udoh, geçtiğimiz günlerde bir köşe yazısında kendisi hakkında yazılanlara tepki gösterdi ve kişisel internet sitesinde cevap verdi. Udoh, köşe yazısında belirtilenin aksine Nijeryalı olduğunu ve hiç Küba’da bulunmadığını açıkladı. Yıldız basketbolcu ayrıca kendisi hakkında bilgiler paylaşarak şu notu ekledi:

“Bunlar benim hakkımda bazı bilgiler, İnsanların düzgün bir araştırma yapmadan köşe yazısı yazmalarından nefret ediyorum.”,

Nijerya asıllı basketbolcuları kendisi hakkında ise şunları paylaştı:

– Dedem 2.13 boyundaydı – Üniversitedeyken eyalet şampiyonluğu kazandım. – Ailem futbol oynamamı istemedi. – Ben Nijeryalıyım. – Büyük annem ve büyük babam ile onlar vefat etmeden önce sadece bir kez görüşebildim. – Favori rapçim Jay Z. – Küba’da hiç bulunmadım. – İlk arabam 1995 Nissan Pathfinder’dı. – En sevdiğim kitap The Alchemist. – Köpekleri sevmem. – Ev hayvanı olarak maymun istiyorum. – Gecelerimi şarkı söyleyerek bitiririm. – Araştırma yapmadan yazı yazan insanlardan nefret ederim.

Sabah yazarı Engin Ardıç, Udoh ile ilgili şu yazıyı yazmıştı:

Hani basketçi bir çocuk vardı, Anıtkabir’i ziyaret etmişti…

Kendiliğinden mi gitmişti de o arada gazeteyi bilgilendirmişti, yoksa o gazetenin spor servisi (ya da magazin servisi) tarafından “götürülmüş” müydü, onu da tartışırsınız.

Eskiden Babıali’de bunları maç öncesi Eyüp Sultan’a götürme geleneği vardı…

Maç Avrupa takımlarından biriyle oynanacaksa da yeniçeri kılığına falan, yani “şekle” sokarlardı..

Ama Ekpe Udoh, Müslüman değil (Barak Hüseyin de değildi.) İsmi tuhafımıza gitti, araştırdık.

Kendisi aslen Kübalı, asıl adı da Expedia Friday Udoh… Ekpe, lakabı.

“Cuma” evet, Robinson’un Cuma’sı gibi. Çocuk dedim ama otuz yaşında. Fenerbahçe’de oynuyor. Ücret olarak üç buçuk milyon dolar kaldırıyor.

Yayınlanma Tarihi:16:19,