SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Levent Nazifoğlu: Karabükspor başkanının öfkesini bir yere kadar anlayabiliriz

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, GSTV 19:05 Ana Haber Bülteni’nde açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 21:32, 15/02/2017
Levent Nazifoğlu: Karabükspor başkanının öfkesini bir yere kadar anlayabiliriz

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, Hırvat Teknik Direktör Igor Tudor’un transferinin perde arkasını anlattı.

GSTV’ye konuşan Nazifoğlu, şu ifadeleri kullandı;

“Sportif AŞ ve yönetimde teknik direktör konusu konuşuldu. Riekerink ile yolların ayrılmasına karar kılındı. Igor Tudor’un sözleşmesinde çıkış maddesi olduğu öğrenildi. Konuyu başkanımızın önünü getirdik; yönetim kurulu da kabul etti. Gönül ister ki böyle bir durumda olunmasın ama kontratlar karşılıklı yapılır.”

İLGİLİ HABER Son dakika Galatasaray, Igor Tudor ile resmi sözleşme imzaladı Son dakika Galatasaray, Igor Tudor ile resmi sözleşme imzaladı

Levent Nazifoğlu, Karabükspor Kulübü Başkanı Ferudun Tankut’un basına yansıyan sözleri için de, “Karabük başkanının öfkesini bir yere kadar anlayabiliriz. Ama ağır kelimeler kullandı. Kendilerine yakışmadı. Hatta Anadolu takımlarına yapılan darbe olarak niteledi. Galatasaray düşmanlığı yaratacak sözler kullandı. Buna gerek yoktu. Bizde de böyle kontratları olan futbolcular var. Çıkış maddelerine uyan paralar getirdiklerinde giderler. Bizim aklımıza ise bu sözler gelmez” ifadelerini kullandı.

Nazifoğlu, yeni teknik direktör Igor Tudor için de, “Çok enerjisi olan ve karşı tarafı etkileyen bir kişiliği var. Otoriter biri. Allah bizim oyuncularımıza kolaylık versin. Her şey daha güzel gidecek; hocanın oyuncularla olan alışverişini güzel gördüm. Camiamıza hayırlı olsun” dedi.