SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın yeni hocası ortalığı karıştırdı

Galatasaray'ın Tudor ile anlaşmasının ardından Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut sarı kırmızı camiayı hedef alan sözler sarfetti. Tankut, "Menajeri ile görüşme yapıldığı söz konusu ise bu etik değil ve hem hocaya hem de Galatasaray gibi büyük bir camiaya yakışmıyor" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 16:39, 14/02/2017
Galatasaray’ın yeni hocası ortalığı karıştırdı

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, Galatasaray yönetiminin Riekerink’in yerine Karabükspor'un başarılı hocası Igor Tudor ile anlaşmaya vardığı yönünde çıkan haberlere karşı, “Hem hoca hem de Galatasaray yönetimi yanlış yapıyor” dedi. Bir dizi ziyaret için Almanya'da bulunan Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, yaptığı açıklamada, “Hem hocamız hem de Galatasaray yönetimi tarafından bize ulaşan net bir bilgi ya da başvuru yok. Biz de basında yazılıp çizilenleri okuyoruz. Eğer basında da yazıldığı gibi bir görüşme yapıldığı ya da menajeri ile görüşme yapıldığı söz konusu ise bu etik değil ve hem hocaya hem de Galatasaray gibi büyük bir camiaya yakışmıyor” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Jan Olde Riekerink`ten ilk sözler Jan Olde Riekerink`ten ilk sözler

Başkan Tankut konu ile ilgili yaptığı açıklamasına şöyle devam etti:

“Resmen ihanet bunun adı. Antalya maçı öncesinde bombalandık. Igor bundan sonra beni ararsa da açmam telefonu. B planımız yoktu, çünkü beklediğimiz bir durum değildi. Kesinlikle tasvip etmiyorum, Galatasaray Yönetimi yaptığı bu davranış ile uzun yıllar töhmet altında kalacaktır. Tüm Anadolu takımlarına karşı yapılan ahlaksız bir durum var ortada. Bizi arayan olmadı, ilgili yerlere başvuracağım, TFF’ye başvuracağım. Bu şekildeki görüşmeler Anadolu takımına yapılan bir haksızlık olur. Bizim başarımızı gölgelemeye çalışılan hareketler olarak değerlendiririz. Bu Anadolu takımı olarak bize yapılan bir haksızlıktır. Hoca da G.Saray da ahlaki çöküntü içinde…”

Yayınlanma Tarihi:14:05,