SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’ye geldikten sonra Türk gibi davranan yıldızlar

Türkiye'ye transfer olduktan sonra Türkleşen oyuncuların başını Podolski çekiyor. Sokak ortasına kurulan masada tavla oynaması iyice bizden biri olduğunu iyice kanıtlar nitelikte.
Playback de olsa Sneijder'in eline saz alması, o moda girmeye çalışması onu bu listeye dahil ettirdi.
Önce Beşiktaş camiasına, sonra tüm Türkiye'ye kendini sevdirdi Pascal. Çeşitli TV programlarına çıkıp reklamlarda oynadı.
Süper Lig'de 5 sene forma giyen Andre Moritz, Twitter'ın en büyük fenomenlerinden biri olmuştu.
Sow da başımıza gelen her felakette en içten dilekleriyle hep yanımızda olduğunu belirtiyor.
Demba Ba da bizim kültürümüze adapte olmuş kısa sürede. Türkiye'nin en lüks restoranlarından birine gidip 40 yıllık Eminönü esnafı gibi davranıyor.
Didier Drogba da tüm dünyaca saygı duyulan, gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan biridir. Galatasaray'da forma giydiği dönemde takım arkadaşı Umut Bulut'un düğününde böyle halay çekmişti.
Gerek Fenerbahçe'nin şampiyonluk kutlamasında sergilediği dans figürleri, gerekse takım otobüsünde söylediği Türkçe şarkı Meireles'in Fenerbahçe forması giydiği dönemde az da olsa Türkleştiğini gözler önüne seriyor.
Trabzonspor'da futbol oynayan, Süper Lig'in çeşitli takımlarında teknik direktörlük yapan Gürcü asıllı Şota Arveladze de baya bizim gibi olan spor insanlarından. Mizahi kişiliği, hazır cevapları ve sivri dili onu unutulmazlar arasına soktu.
Roberto Carlos, Sivasspor'da teknik direktörlük yaptığı zaman bir kıraathane önünde çayını yudumlarken mahallenin berberinden başka birine benzemiyordu.
Cizrespor'da forma giyen Serge Pacome Djiehoua ilçe halkıyla kısa sürede kaynaşmış ve okey masasında kendisini bulmuştu.
2002-03 sezonunda Beşiktaş'ta oynayan Amaral, Müslüm Gürses'e benzerliğiyle dikkatleri çekmişti. Bir gün ikili bir araya gelip Paramparça şarkısında düet yapmıştı.