SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruma 1 Şubat’ı bekliyor

FFP kriterleri yüzünden maaş bütçesini 65 milyon Euro’yu aşmayacak şekilde ayarlamak zorunda kalan Galatasaray yönetimi, transfer dönemi bittikten sonraki bütçedeki boşluğu 22 yaşındaki Bruma'ya zam olarak önerecek.

Güncellenme: 10:01, 30/01/2017
Bruma 1 Şubat’ı bekliyor

Akhisar Belediyespor maçının kahramanlarından birisi olan Bruma, hem attığı 2 golle beğeni topladı hem de oynadığı zaman nasıl bir etki yarattığını bir kez daha gösterdi. Bu sezon ligdeki gol sayısını 7'ye çıkaran Portekizli futbolcu, yaptığı 5 asistle de takım için önemini gözler önüne serdi. 22 yaşındaki futbolcunun performansının artmasının nedenlerinden birisinin de yapılacak zam olduğu ortaya çıktı.

İLGİLİ HABER Galatasaray`da Podolski zirvesi Galatasaray`da Podolski zirvesi

1 MİLYON EURO BOŞTA

31 Ocak gecesinde transfer döneminin sona ermesiyle birlikte Galatasaray yönetimi, UEFA'nın dayattığı 65 milyon Euro'luk maaş sınırına bakacak. Şu anda 64 milyon Euro'da bulunan sarı-kırmızılıların elinde 1 milyonluk bir açık var. Eğer transferde son 2 günde bir hareketlilik yaşanmazsa, kullanım için müsait olan 1 milyon Euro, Bruma'ya önerilecek. 1.2 milyon kazanan Bruma, 2.2 milyonu kabul ederse imzayı atacak.

İLGİLİ HABER Galatasaray`a sürpriz orta saha Galatasaray`a sürpriz orta saha

İNGİLİZLER PEŞİNDE

Sözleşmesinin bitimine 1.5 sene kalan Portekizli futbolcuyu cüzi rakamlara elinden kaçırmak istemeyen yönetim, hemen oyuncusu ile masaya oturmanın planlarını yapıyor. İngiliz takımlarının peşinden koştuğu Bruma'nın aklının bulanmaması için hemen masaya oturulup sözleşme imzalanacak. Sözleşmeye, serbest kalma maddesi de eklenecek.

Yayınlanma Tarihi:09:59,