SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Fenerbahçe – Mehmet Ekici anlaşmasının detayları

Fenerbahçe'nin her konuda anlaşmaya vardığı ancak Trabzonspor yönetiminin Beşiktaş'a satmak istediği için kadrosuna katamadığı Mehmet Ekici ile yapılacak sözleşmenin detayları ortaya çıktı.

Güncellenme: 12:17, 28/01/2017
İşte Fenerbahçe – Mehmet Ekici anlaşmasının detayları

Mehmet Ekici, ‘resmen' olmasa da artık gönülden Fenerbahçeli. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın önceki akşam yaptığı açıklamalar sonrası sarı-lacivertlilere verdiği sözü tutma tavrından geri adım atmayacağını bildiren Ekici ile 3 yıllık prensip anlaşmasına varıldı.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Mehmet Ekici, sezon sonu 1 milyon Euro imza parası karşılığı resmen Fenerbahçeli olacak. Ekici'ye Senelik 2.1 milyon Euro garanti para verilecek. Transfer sürecinde gösterdiği ‘dik duruş' nedeniyle Fenerbahçe yönetimi, Mehmet Ekici'ye iki büyük jestte daha bulunacak. Ülker Stadı'nda taraftarın katılacağı törenle, tıpkı Mehmet Topuz'da olduğu gibi imza attırılacak Ekici üzerinden Beşiktaş'a mesaj verilecek. Statta imza töreni son olarak Nani'ye yapılmıştı. Aynı zamanda halen Robin van Persie'nin giydiği 10 numaranın yeni sezondaki sahibi de gurbetçi futbolcu olacak.

İLGİLİ HABER Aziz Yıldırım`dan Quaresma bombası! Aziz Yıldırım`dan Quaresma bombası!

‘EŞYA DEĞİLİM, FIFA'YA GİDERİM'

“Kararımın arkasındayım” diyen Mehmet Ekici, FIFA kozunu da yeniden dillendirdi. Yıldız futbolcu, “Bana ‘mobbing' uygulanıyor. Beni bir eşya gibi görüp, itibarsızlaştırmak istiyorlar. FIFA'ya gitmeyi düşünüyorum. Başkanın izin vermesiyle Advocaat'la görüştüm. Daha sonra Muharrem Usta, Beşiktaş'la anlaştığını Fenerbahçe'ye vermeyeceğini söyledi. Sezon sonu gönlümdeki takıma gideceğim” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:14,