SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolda tarihin en büyük trajedilerinden birini yaşayan Chapecoense Kulübü küllerinden doğuyor. 29 Kasım'da Copa Sudamericana finaline giderken Kolombiya yakınlarında uçağı düşen Brezilya ekibinin 19 futbolcusu ve teknik heyeti hayatını kaybetmişti. Yeşil-beyazlıların futbol direktörü Rui Costa, ligde yer alan diğer takımların da yardımıyla 20 yeni oyuncuyu renklerine bağlayacaklarını açıkladı.

İLGİLİ HABER Chapecoense takımının uğradığı uçak kazası pilot hatası çıktı Chapecoense takımının uğradığı uçak kazası pilot hatası çıktı

FORMALAR MÜZEYE!

Chapecoense Futbol Direktörü Rui Costa, kazadan kurtulan Neto ve Ruschel'ın sağlığına kavuştuğunu, bir bacağını kaybeden yedek kaleci Jackson Follmann'ın da farklı bir görevde değerlendirileceğini belirtti. Direktör, yaşamını yitiren futbolcuların formalarının ise kulüp tarafından emekli edildiğini ve yeni oyuncuların kullanmasının mümkün olmadığını da duyurdu.

İLGİLİ HABER Chapecoense sahalara döndü Chapecoense sahalara döndü

DÜŞMEMEYİ REDDETTİ

Chapecoense Kulübü’ne kazanın ardından Brezilya Futbol Federasyonu tarafından üç sezon boyunca küme düşmeme garantisi verilmişti. Kaza mağduru olan ve neredeyse tüm takımını kaybeden yeşil-beyazlılar, bu öneriyi reddetti. Rakibi Atletico Nacional'in önerisiyle Copa Sudamericana şampiyonu ilan edilen yeşil-beyazlılar direkt olarak Libertadores Kupası'na (Güney Amerika Şampiyonlar Ligi) katılacak.