SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe, TFF’ye dosya gönderdi!

Fenerbahçe, sezonun ilk devresinde aleyhine çalınan düdüklerle birlikte rakiplerinin lehine verilen kararları videolarda karşılaştırıp hazırladığı dosyayı federasyona gönderdi.

Güncellenme: 08:54, 30/12/2016
Fenerbahçe, TFF’ye dosya gönderdi!

İRFAN YİRMİBEŞ / SÖZCÜ

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısında yaşadığını iddia ettiği hakem hatalarıyla ilgili kapsamlı bir dosya hazırlayarak bunu Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdi. Sarı-lacivertliler, bu dosyada çalınan yanlış düdükleri tek tek raporladı. Aynı karşılaşmada alınan farklı kararların yanı sıra hakemlerin maça müdahalelerinde standart olmadığını vurgulayan Kanarya, bunu görüntü ve fotoğraflarla dosya halinde TFF'ye iletti.

Dosyada ayrıca Fenerbahçe'nin rakipleri lehine verilen kararlar ve gösterilmeyen kartlar da yer alıyor. Sarı-lacivertli yönetim, “İkinci yarıda hakem kararlarında standart olmalı” diyerek aynı hataların tekrarlanmaması ve formsuz hakemlerin dinlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Dosyada, bazı hakemlere, kötü maç yönetse de yüksek puan verildiğini kaydeden Kanarya, defalarca çifte standart yaşandığını da belirtti.

29 Aralık 2016Advocaat`tan Mehmet Ekici açıklamasıİlgili Haberi Oku