SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Opta verilerine göre Süper Lig’in en kötü 11’i

Türkiye'nin önde gelen istatistik şirketi Opta, Süper Lig'de ilk yarının en kötü 11'ini belirledi. İşte Opta verilerine göre oluşan 11...

Türkiye'nin önde gelen istatistik şirketi Opta, Süper Lig'de ilk yarının en kötü 11'ini belirledi. İşte Opta verilerine göre oluşan 11...
ALI AHAMADA | KAYSERİSPOR

Kayserispor formasıyla 7 maçta tam 12 gol yedi ve takımının kötü gidişatında ligde bir dönem direkt sorumlu olduğu anlar yaşandı. Ardından şanssız bir sakatlık yaşadı ve kısa bir süre önce tekrar sahalara döndü.
DHURGHAM ISMAIL | ÇAYKUR RİZESPOR

Bu sezon ligde 16 maça çıktı ama ondan geçtiğimiz sezonlardaki performansına göre daha iyi bir çıkış bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı ve bir kanat oyuncusu olarak ne gol attı ne de asist yaptı.
KENNY OTIGBA | KASIMPAŞA

Kasımpaşa'nın lige çok kötü bir giriş yaptığı dönemde takımın direkt elemanlarındandı. Kasımpaşa, Otigba sahadayken bu sezon sadece 2 kez kazanabildi.
LEVENT GÜLEN | KAYSERİSPOR

Kayserispor formasıyla ligde 14 kez sahne aldı ve bu maçlarda takımı 22 gol yedi. Defansta zaman zaman yaptığı hatalarla bu 11'de kendine yer buldu. Özellikle bir stopere göre %39'luk İkili Mücadele Kazanma oranıyla sınıfta kaldı.
MOHAMMED FATAU | GAZİANTEPSPOR

Ekim ayında Gaziantepspor formasıyla tanıştı ama geçen bu kısa sürede iz bırakacak hiç bir şey yapmadı. Orta sahada kaybettiği toplarla rakip takımların atak başlangıç noktası olduğu dönemler oldu. İkili mücadele ve pas oranında ise kötü bir devre geçirdi.
DZON DELARGE | OSMANLISPOR

Bu sezon yaptığı çıkışla Avrupa'ya adını duyuran Osmanlıspor'da sınıfta kalan birkaç oyuncudan biri oldu... Geçen sezonlara göre istatistiklerde pek iyi gözükmeyen Delarge, Opta'nın verilerinde de sınıfta kaldı.
İLHAN DEPE | KARABÜKSPOR

Orta sahadaki performansıyla fark yaratması bekleyen Igor Tudor'u da hayal kırıklığına uğratmış olabilir. 13 maçta sahne aldı ama bölgesi itibariyle skora katkı yapması da beklenen isim sadece 1 asistle ilk devreyi kapattı.
DANIEL LARSSON | GAZİANTEPSPOR

İlk yarının performansı alt seviyede olan takımlarından Gaziantepspor'un İsveçli ismine geldi sıra... Onun oynadığı maçlarda Gaziantepspor galibiyeti unuttu desek yanılmış olmayız. Nitekim ilk yarı bitmeden kulübüyle yollarını ayırdı ve yeni durağı Akhisar Belediyespor oldu.
UMUT BULUT | KAYSERİSPOR

Kayserispor'a büyük umutlarla geldi ama çıktığı 13 lig maçında henüz golle tanışamadı ve sevenlerini üzdü...
HYUN-JUN SUK | TRABZONSPORİ

Trabzonspor'un gol yollarındaki sorununu çözmesi için alındı fakat 10 maçta tek bir gol bile atamadan devreyi kapattı.
BOGDAN STANCU | GENÇLERBİRLİĞİ

Her sene Gençlerbirliği'ni sürükleyen isim olarak andığımız Stancu bu sezon geçtiğimiz senelerin gerisinde kaldı ve çıktığı 10 maçta sadece 2 gol atıp eski Stancu'yu hepimize arattı.