SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazarlar Trabzonspor – Fenerbahçe maçını değerlendirdi

Aytunç Erkin: Eğer 28. dakikada genç Yusuf Erdoğan, Souza'nın kornerden gelen kafasını çizgide elle çıkarmasaydı ve kırmızı kart yemeseydi… Eğer Yanal, 10 kişi kalan takımını o dakikadan itibaren daha kontrollü oynatma becerisini gösterebilseydi…… ‘Eğer'lerle maç kazanılamadığı için 3 puanı, tecrübeli Advocaat ve Fenerbahçe aldı!
Çağdaş Sevinç: Kırmızı kart ve penaltı her şeyi değiştirdi. Örneğin o ana kadar harika oynayan Mustafa Akbaş, Lens'i kilitleyerek Fenerbahçe'nin tek hücum opsiyonunu da engelliyordu. Ancak golün moral bozukluğu tüm Trabzonsporlu futbolcuları oyundan düşürünce hâkimiyet konuk ekibe geçti.
Argun Darıcı: Hakem Ali Palabıyık, düdüğünü çalıp penaltı noktasını gösterdi, Yusuf'a kırmızıyı çıkardı. Doğrusunu yaptı Palabıyık. Futbolda rakip takımın eksik kalmasının golden daha büyük avantaj sağlağı düşünülür.
Ahmet Çakar: Yusuf Erdoğan'ın kolundan dönen top saniyeden de kısa sürede tamamlanıp gol oluyor. Hakem olarak burada bekleyeceksin, golden büyük avantaj olmadığı için de golü vereceksin.
Erman Toroğlu: Hakem golü iptal ediyor, kırmızı kart veriyor, penaltı attırıyor. Arkadaşlar bakın: Futboldaki en büyük ceza goldür. Golden büyük ceza yoktur. Sen golü verirsin, sarı mı kullanırsın kırmızı mı kullanırsın o ayrı bir konu.
Rüştü Reçber: Her şeyi değiştiren penaltı, kırmızı kart ve gol oldu. O dakikadan sonra da her şey Fenerbahçe’nin istediği gibi oldu... Fenerbahçe kazandığı bu maçla şampiyonluk yarışının tamamen içine girdi.
İlker Yağcıoğlu: Rakip 10 kişi kaldıktan sonra maç bir anlamda Lens ile Trabzonspor defansı arasında geçti diyebiliriz. Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı ayağına aldığı her topta Trabzon defansını hallaç pamuğu gibi attı.
Gürcan Bilgiç: Trabzonspor'un da ortamı doğru değerlendireceklere ihtiyacı var. Ve eğer eksiklik konuşulacaksa, İsmail Köybaşı'nın da dünkü performansı doğru değerlendirmesi gerekiyor. Trabzon 70, Fenerbahçe ise 90 dakika on kişi oynadı.
Ömer Üründül: Dün geceki kritik maçta 27'nci dakikadaki bir korner atışında hem penaltı hem kırmızı kart olunca saha içi dengeleri terse döndü. Halbuki Trabzonspor maça hırslı, tempolu, presli ve atak başlamıştı.