SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tatile erken çıkmışlar

25 Aralık 2016

Beşiktaş, 16. haftada bitirilecek ilk yarının son maçında Gaziantepspor karşısına çıktı. Siyah-beyazlılar, bu sezon eski kaptanı İbrahim Üzülmez'in karşısında ikinci kez oynadı. Sezona flaş transferlerle hızlı başlayan Kartal'ın hızına Şampiyonlar Ligi maç trafiği ve yaşanan uzun süreli 3 önemli sakatlık sekte vurdu. Eksilen oyuncular nedeniyle şampiyonluk sezonundaki formatından uzaklaşan takım, sezonun ilk yarısını arayışlarla geçirdi.

Özellikle de maçların ilk yarılarını boş geçti. İkinci yarılarda Şenol Güneş'in eliyle toparlandı. Trabzonspor'un Akyazı'daki yeni tesislerine Şenol Güneş, adı verildi. Beşiktaşlılar Türk futbolunun sembol ismi hocaları ile ne kadar övünseler azdır. Beşiktaş, cezalı Adriano'nun yerine, Tosic'i Marcello'nun yanına da Rhodolfo'yu alarak oyuna başladı. Son haftaların kadrosundaki oyuncu değişikliği bu kadardı.

Maçın içine bakınca farklılık Oğuzhan'daydı. Oyuna pasları ile canlılık katmaya başladı. Gaziantepspor'un kolay lokma olduğunu düşünenler Ghilas'ın yönlendirdiği hücumlarda Rhodolfo'nun zorlanması ile yanıldıklarını anladı. Etkili hücumlar rakipten geliyordu. İlerleyen dakikalarda santrfor olarak oynayan Cenk, Oğuzhan işbirliğinin getirdiği pozisyonlar ilk yarının sonlarında Gaziantep savunmasını bocalatırken sahneye kanattan gelen Aboubakar çıktı, sol ayağıyla düzgün vurdu ve ilk yarının skoru geldi.

Beşiktaş'ta gol sıkıntısı devam ediyor. 26 golle kalesinde en çok gol gören Gaziantep'e bile gol atmakta zorlandı. İkinci yarıdaki değişikliler bile erken tatile çıkmış takımın akordunu düzeltmedi. Aboubakar'ın göğsüne almak istediği topta yapılan faul penaltıyla bitti. Oğuzhan vuruşu gol yapamayınca iyi oyununu golle süsleyemedi. Kartal, düşme hattına demirlemiş rakibini zor da olsa geçti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek