SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takviye şart

25 Aralık 2016

Şenol Güneş'in 2 haftadır Oğuzhan'a Atiba'nın yanında görev vermesiyle Beşiktaş büyük oranda geçen sezondaki oyun sistemine döndü. Oğuzhan'ın verimliliği gözle görülür şekilde arttı. Birkaç kez Cenk ve Aboubakar'a kilit paslar attı. Ancak eksik 10 numarada. Tolgay, Sosa'nın yaptığı görevleri yerine getiremiyor. Bu da siyah-beyazlıların dar alanda etkili paslaşmalar yapmasını engelliyor ve dolayısıyla girilen pozisyon sayısı azalıyor.

Dün gecenin önemli sıkıntılarından biri de rakibe tanınan fırsatların fazla olmasıydı. Orta alandaki presin yetersiz kalması Gaziantepspor'un forvetlerinin ileride geniş alan yakalamalarını sağladı. Rhodolfo hâlâ fiziksel olarak yetersiz. Ghilas bir çok pozisyonda onu kolaylıkla geçti. Gaziantepsporlu hücum oyuncularının final paslarındaki tercih hataları ve son vuruş beceriksizlikleri ise ev sahibi ekip adına önemli bir şans oldu. Kolay fırsatları kaçırıp zor olanı atan Aboubakar skoru belirleyen isim oldu.

Tabii tüm bu belirttiklerimiz eski takımla karşılaştırma yaptığımız için. Yoksa Beşiktaş'ın bu hali bile şampiyonluk için mücadele eden rakiplerinin önünde. Ayrıca siyah-beyazlı ekip en kötü performansını sergilediği günde bile futbolun bir çok doğrusunu yerine getiriyor. Örneğin oyunu geniş alanda oynayıp rakip sahaya iyi yerleşiyor. Yine de yönetimin devre arasını iyi değerlendirmesi şart. Babel'den sonra stopere, 10 numara pozisyonuna ve hatta forvete takviye şart gözüküyor. Şampiyonluk yolunda diğer ekiplerin vites arttırması siyahbeyazlıları zora sokabilir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek